fit.pl mobile logo

Rusz się rodzino! Ćwicz z dzieckiem 15 minut dziennie

Nasze dzieci przestały się ruszać i mają fatalne wyniki badań, za kilkanaście lat będą mieć zawały i udary, będą chorować na cukrzycę i nerki - alarmuje Reader's Digest w czerwcowym wydaniu, ujawniając wyniki najnowszych polskich badań
Z opublikowanych przez Reader‘s Digest badań przesiewowych wśród najmłodszych (SOPKARD 1999-2009) wynika, że dwóch na trzech sopockich zdrowych 15-latków wcale nie jest zdrowych. Wykrywano u nich podwyższone ciśnienie krwi, poziomu cholesterolu i cukru, problemy z tarczycą, nerkami i dziąsłami, stany depresyjne, i nadwagę. Jeszcze gorzej jest, wynika z wcześniejszych badań, w innych regionach kraju.

active3

Winą za zły stan zdrowia młodego pokolenia specjaliści obarczają w dużym stopniu rodziców - to oni akceptują sposób odżywiania się i kompletny brak ruchu, główne przyczyny złej kondycji. Ten drugi czynnik łatwo zlikwidować, zwłaszcza w czasie wakacji - wystarczy 15 minut ćwiczeń fizycznych dziennie, by szybko odczuć ich pozytywne skutki. Naukowcy, których badania przytacza Reader's Digest, dowiedli, że to nie komputery i telewizja odciągają dzieci od aktywności fizycznej, ale brak przykładu w domu.

Zacznijcie ćwiczyć razem z dziećmi - namawia rodziców Reader's Digest. Rusz się rodzino, wpisz aktywność fizyczną w rozkład codziennych zajęć - zachęcają na łamach miesięcznika specjaliści. „Specjaliści twierdzą, że godzina ćwiczeń dziennie pozwala znacznie zredukować ryzyko zachorowań" - mówi Anna Esden-Tempska, redaktor naczelna polskiej edycji Reader's Digest. „Ale podkreślają też, że każda chwila poświęcona na ruch to mniejsze zagrożenie chorobami. Uważają, że na początek wystarczy choćby15 minut wspólnych ćwiczeń, by polepszyć kondycję i dziecka, i rodzica. Powstanie między nimi nowa, silna więź, a ruch być może wpisze się w kanon codziennych zwyczajów".

Niestety, młodzi ruszają się coraz mniej. Z Europejskich Badań Zachowań Zdrowotnych wśród Młodzieży Szkolnej 41 krajów (HBSC) wynika, że o ile 11 lat temu co czwarty 15-latek zaledwie „raz raz w tygodniu, rzadziej lub nigdy" wykonywał ćwiczenia z dużym wysiłkiem fizycznym, to w 2006 roku tak małą aktywność deklaruje już co trzeci. W bezruchu trwają od najmłodszych lat - na przerwach pierwszoklasista już nie gania, siedzi pod ścianą i gra na komórce, chrupiąc chipsy i słodycze. „To ostatnia chwila na rozruszanie młodych" - podkreśla Anna Esden-Tempska. 

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl