Sylwester z dzieckiem? Pomyśl o niani!

Sylwester i karnawał to okazja do zabawy i oderwania się od codziennych obowiązków. Niestety rodzice małych dzieci, ze względu na opiekę nad maluszkiem, często rezygnują z celebrowania tego wyjątkowego czasu. Jak się okazuje, wcale nie musi tak by
fit.pl
2013-12-13 00:00
Udostępnij
Sylwester z dzieckiem? Pomyśl o niani!

W dzisiejszych czasach rodzice, choć często o tym nie wiedzą, są w komfortowej sytuacji. Dostępne na rynku profesjonalne agencje opiekuńcze oferują wiele form opieki oraz usług dla osób planujących noc, czy weekend poza domem.

Sylwestrowy babysitting

Spotkanie u znajomych, sylwestrowy bal lub wieczór we dwoje nie muszą być poza zasięgiem młodych rodziców. Dobrym rozwiązaniem jest niania. Obecnie na rynku dostępne są agencje, które niezależnie od wieku dziecka, zapewniają odpowiednią opiekę. Niania zorganizuje zabawy i atrakcje, tak, by maluch podczas nieobecności rodziców także mógł spędzić wyjątkowo ten świąteczny czas. – Bywa, że rodzice, zwłaszcza tych najmłodszych dzieci, mają opory przed pozostawieniem pociechy na całą noc pod okiem opiekunki. Zupełnie niepotrzebnie, bo korzystając z profesjonalnej niani rodzice mogą mieć pewność, że ich maluch jest pod właściwą opieką i dobrze się bawi. Zawodowe nianie mają wykształcenie pedagogiczne, więc szybko umieją nawiązać kontakt z dzieckiem i sprawić, by czuło się swobodnie – tłumaczy Natalia Godlewska, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Baby&Care. - Często delegujemy nasze opiekunki także do najmłodszych dzieci, niemowląt, noworodków, a nawet wcześniaków. Zazwyczaj są to położne z wieloletnim doświadczeniem, które na co dzień zajmują się takimi maluchami – dodaje.

Niania do zadań specjalnych

Jeśli rodzicom w Sylwestra marzy się narciarskie szaleństwo, a jednocześnie chcą spędzić noworoczny weekend z dzieckiem, problem rozwiąże niania na wyłączność, czyli taka, która będzie towarzyszyć rodzinie w podróży. Całodobowa opieka sprawdza się szczególnie, gdy rodzice lubią intensywnie spędzać czas, a część rozrywek może być niedostępna dla maluchów. W ciągu dnia rodzina w komplecie może udać się na spacer, a gdy rodzice będą chcieli spędzić czas na górskim stoku lub wyjść na karnawałową imprezę, pomoże niania.

– Osoby, które chcą skorzystać z takiej usługi, mają możliwość poznania niani przed wyjazdem. – mówi Natalia Godlewska i dodaje - Bardzo ważne jest także, aby opiekunka była zatrudniona legalnie oraz ubezpieczona. Zaniechanie tego obowiązku może mieć poważne konsekwencje zarówno dla opiekunki, jak i rodziców.

Opieka w hotelu

Rodzice, którzy w okresie noworocznym zaplanowali rodzinny urlop w Polskich górach i przy okazji chcą uniknąć kosztów związanych z dojazdem niani, mogą wynająć ją na miejscu. Usługę hotelowych niań oferuje obecnie coraz więcej kurortów. To dobry pomysł w sytuacji, gdy potrzebna jest doraźna, kilkugodzinna opieka nad maluchem. Niania zajmie się dzieckiem i organizuje mu czas w atrakcyjny dla niego sposób, a rodzice w tym czasie mogą pobyć we dwoje. - Nasze opiekunki mogą zając się pociechą w Zakopanem, Karpaczu, czy na Mazurach. Usługa przeznaczona jest dla dzieci od 2,5 do 10 roku życia. Dzieci przebywają pod okiem hotelowej opiekunki w grupach wiekowych, tak, by formę zabawy można było dopasować do ich potrzeb. – wyjaśnia Natalia Godlewska. Pomoc hotelowej opiekunki w zależności od polityki hotelu jest wliczona w cenę pobytu lub dodatkowo płatna. Obecnie rynek daje młodym rodzicom wachlarz możliwości. Korzystając z profesjonalnych usług mogą wybrać formę opieki, odpowiednią do swoich potrzeb oraz wieku malucha, a co najważniejsze mogą być spokojni, że ich dziecko jest w dobrych rękach.

www.dziecko.fit.pl