Wiosenne porządki czas zacząć! Gdy wszystko budzi się z zimowego snu, ty także zafunduj swojemu maluchowi radosne przebudzenie w kolorowym pokoiku. Oto kilka rad jak urządzić 4 kąty twojego dziecka
fit.pl
2012-03-07 00:00
Udostępnij
Wiosenny pokój dla malucha
Po pierwsze – kolor

Odpowiedni wybór kolorów to krok pierwszy do naszej metamorfozy. Nasze maluchy już od 4 miesiąca życia odróżniają barwy. Okazuje się, że te najbardziej wyraziste i wesołe wprawiają nasze maleństwa w dobry nastrój. Kolory zielony, niebieski i biały działają uspokajająco, natomiast wyraziste barwy (np. czerwony, pomarańczowy lub różowy) pobudzają wyobraźnie niemowlaków. Według specjalistów od koloroterapii, maluchy dobrze się czują również w otoczeniu gdzie dominują beże, pudrowe róże, barwy cieliste i naturalne, ponieważ przypominają one niemowlakom kolor skóry matki.


Po drugie – ściany

Ściany w pokoiku naszego dziecka powinny być kolorowe i wyraziste. Pamiętajmy, aby były to barwy jasne i wesołe. Na rynku dostępne są także naklejki z bajkowymi postaciami lub zwierzętami, którymi możemy urozmaicić ściany pokoju dziecka. Gdy nam się znudzą, możemy je bez problemu usunąć, bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni. Producenci emulsji idą krok dalej tworząc specjalne kolekcje farb do dziecięcych pokoików.Czym się różnią od zwykłych? Emulsje te są pozbawione substancji uczulających. Na rynku pojawiły się również farby przypominające połyskujący lakier. Malujemy nimi sufit i część ściany wokół łóżka. W nocy świecą się na różne finezyjne wzory, zapewniając twojemu dziecku bajkowy sen. Ciekawym pomysłem jest także farba, która zmienia ścianę w tablicę, po której maluch może swobodnie rysować kredą. To świetna zabawa dla całej rodziny.


Po trzecie – akcesoria

Dziecięcy pokoik powinien być nie tylko kolorową dżunglą gdzie dziecko bawi się najlepiej, ale także miejscem gdzie chętnie i komfortowo sypia. Miejmy to na uwadze wybierając łóżeczko i zestaw pościel dla malucha. „Dobrze jest mieć pewność, że pościel nie zdeformuje się po paru praniach. Dlatego ważne jest, aby wyposażenie łóżeczka było dobrej jakości i posiadało formułę typu 'easy wash'” - radzi ekspert marki Feretti, Karolina Stradomska. „W naszej ofercie można znaleźć zestawy pościeli o różnych wzorach i kolorach.

Można zakupić jeden komplet ze wszystkimi akcesoriami (ochraniacze, organizery, rożki, śpiworki, torby na pieluchy) lub każde z osobna. Zachowując jeden wzór pokój dziecka wydaje się bardziej estetyczny, a maluch rozpoznaje i przyzwyczaja się do barw swojego pokoiku czując się dzięki temu bardziej komfortowo i bezpiecznie”.

www.dziecko.fit.pl