FIBO 2023: fitness i wellness pod jednym dachem

FIBO 2023, które w tym roku odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia w Kolonii, jeszcze więcej uwagi planuje poświęcić holistycznemu postrzeganiu zdrowia i wellnessowi
2023-02-02 00:00
Udostępnij
FIBO 2023: fitness i wellness pod jednym dachem

Sektor fitness i wellness coraz bardziej się przenikają. Konsumenci na całym świecie są żywo zainteresowani zmianą stylu życia. Osoby, które włączyły już aktywność fizyczną do swojej codzienności, nie chcą się już bez niej obejść, także na wakacjach czy w podróży służbowej. Dlatego po stronie hotelarzy, menedżerów spa i osób odpowiedzialnych za usługi w tej dziedzinie należy stworzenie atrakcyjnych dla klientów możliwości treningowych.

Jednocześnie w branży fitness od dawna wiadomo, że regeneracja to istotna część efektywnego treningu. Tu dużo do powiedzenia ma sektor wellness, którego oferty wykraczają poza korzystanie z aplikacji i obejmują tematykę zdrowia psychicznego, zrównoważonej diety, a także dużej ilości ruchu i snu. Coraz ważniejsze jest, aby kluby fitness uwzględniały w swojej ofercie także regenerację. FIBO dostrzega potencjał obu sektorów i chce naturalnie połączyć je w Kolonii.
– W tym roku na FIBO jeszcze więcej uwagi poświęcimy holistycznemu postrzeganiu zdrowia. W naturalny sposób połączymy to, co ze sobą ściśle powiązane: fitness i wellness. Chcielibyśmy tym samym dać wellnessowi “nowy dom” i jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego rozwoju segmentu Spa i Wellness wraz z silnymi partnerami – mówi Anke Brendt, Product Manager FIBO.

Meeting Point Spa & Wellness

Po raz pierwszy branża będzie miała swój własny Meeting Point Spa & Wellness w hali 8. W bezpośrednim sąsiedztwie tematycznej powierzchni wystawienniczej zaplanowano specjalistyczny program oraz strefę networkingu. Na odwiedzających czekają dyskusje ekspertów, a także prezentacje i wykłady.

– Zmienia się rozumienie pojęcia wellness. Jedynie bierny relaks zmienia się w aktywność. Buduje to naturalny pomost z sektora wellness do sektora fitness. Oba sektory mogą się od siebie wiele nauczyć, wzajemnie inspirować i uzupełniać. Rynek wellness nie posiada obecnie międzysektorowej imprezy targowej. Chcemy to zmienić dzięki tegorocznemu FIBO – mówi Lutz Hertel, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Wellness.

Bogaty program

Czwartek poświęcony będzie hotelom. W ramach wykładów, rozmów i paneli decydenci z branży będą mogli zapoznać się z wyzwaniami i możliwościami. Wiele z przedstawionych tam koncepcji może zostać wykorzystanych jako najlepsze praktyki lub posłużyć jako inspiracja.

Dopełnieniem programu będzie Focus Day dla menadżerów SPA w niedzielę. Wtedy też wręczona zostanie międzynarodowa nagroda “Spa Manager Award” przyznawanej przez Niemieckie Stowarzyszenie Wellness. Po raz pierwszy od 2018 roku, najlepsi menedżerowie spa w trzech kategoriach Day Spa, Hotel Spa i Resort Spa zostaną wybrani na żywo podczas FIBO.

W niedzielę “SpaCamp Session: Fitness + Wellness – the best of both worlds”. Koncepcja otwartej imprezy w postaci campu jest już mocno zakorzeniona w branży wellness. Uczestnicy sami ustalają tematy i wspólnie z grupą opracowują kreatywne rozwiązania. Po raz pierwszy Wolfgang Falkner oferuje odwiedzającym FIBO możliwość skorzystania ze SpaCamp i wymiany doświadczeń. Rejestracja na to wydarzenie ruszyła 31 stycznia.

Dodatkową ofertę doskonalenia zawodowego dla menedżerów spa, menedżerów fitness, menedżerów i dyrektorów hoteli, w której mogą wziąć udział, oferuje Body & Mind Area. Teoria i praktyka będą ze sobą ściśle powiązane, a odwiedzający targi otrzymają impulsy do stworzenia programów pilates, jogi i aktywności dla własnego biznesu. Na przykład Sven Huckenbeck, zdobywca kilku międzynarodowych nagród spa, takich jak Afrodyta Wellness w kategorii Osobowość Spa, przedstawi swoją unikalną koncepcję Bio Balance. W strefie Body & Mind terapeuta pokaże, jak włączyć higienę mięśni do codziennego życia dzięki “Treningowi Neuro Reset”. Z kolei dietetyk, nauczycielka jogi i autorka Petra Orzech podpowie, jak joga może pomóc szczególnie kobietom w okresie menopauzy.