Pierwsza Fabryka Formy w Chorzowie, piętnasta w woj. śląskim

13 czerwca w Chorzowie otwarto nowy klub fitness Fabryka Formy, pierwszy w tym mieście i piętnasty w województwie śląskim. Klub, mieszczący się przy ul. Stefana Batorego 29a, zajmuje ponad 1000 mkw. Jego kompleksowe wyposażenie, bogata oferta zajęć grupowych oraz rozbudowana strefa relaksu są doskonale dostosowane do potrzeb trenujących, zarówno tych pracujących nad kondycją fizyczną, jak i szukających sposobów na redukcję codziennego stresu.
Aleksandra Załęska
2024-06-17 15:36
Udostępnij
Pierwsza Fabryka Formy w Chorzowie, piętnasta w woj. śląskim

Nowy etap dla Fabryki Formy w Chorzowie

Otwarcie klubu w Chorzowie jest częścią strategii Fabryki Formy, która zakłada systematyczne zwiększanie dostępności infrastruktury sportowej. Jak mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający sieciami klubów w Benefit Systems, klub w Chorzowie został zaprojektowany tak, by każdy mieszkaniec miasta mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania. Program ZaczyNAJ zapewnia nowicjuszom bezpieczeństwo i odpowiednio dobrane ćwiczenia, co umożliwia im bezpieczne rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną.

Szeroka oferta i nowoczesne wyposażenie

Chorzowska Fabryka Formy, zgodnie ze standardami sieci, podzielona jest na osiem stref: cardio, dwubój i trójbój siłowy, wolne ciężary, maszyny, strefa funkcjonalna, stretching, fitness oraz relaks. Oferta obejmuje również szeroki wachlarz zajęć grupowych: wzmacniających, metabolicznych, wytrzymałościowych, a także popularnych zajęć tanecznych, takich jak Zumba® i Salsation®. Zajęcia z kategorii Body&Mind, takie jak stretching, pilates czy joga kręgosłupa, łączą pracę nad kondycją z relaksem.

Strefa relaksu wyposażona jest w saunę suchą, saunę infrared oraz ścianę solną, a dodatkowo klub oferuje przestrzeń do spożywania posiłków po treningu.

Rozwój sieci Fabryki Formy w województwie śląskim

W województwie śląskim Fabryka Formy prowadzi obecnie 15 klubów, zlokalizowanych m.in. w Katowicach, Bytomiu, Tychach, Jaworznie, Rybniku, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żorach. Łączna powierzchnia tych obiektów przekracza 25,5 tys. mkw. Na terenie całej Polski sieć liczy ponad 220 klubów, co czyni ją liderem rynku fitness w kraju.

Zmieniające się potrzeby i nowoczesna oferta

Ostatnie lata przyniosły zmianę motywacji do podejmowania aktywności fizycznej. Według badania MultiSport Index 2020, przed pandemią 47% Polaków ćwiczyło dla zdrowia fizycznego, a 11% dla sylwetki. W 2023 roku główną motywacją dla 42% osób była poprawa kondycji psychicznej. Odpowiadając na te zmiany, Fabryka Formy rozszerzyła ofertę o zajęcia Body&Mind i rozbudowała strefy relaksu w swoich klubach.

Klienci oczekują również większego wsparcia od trenerów i narzędzi cyfrowych. Fabryka Formy oferuje nowym członkom onboardingowy Pakiet ZaczyNAJ, który obejmuje bezpłatne konsultacje z trenerem personalnym oraz indywidualny plan treningowy dostępny na osobistym profilu na stronie internetowej klubu.