Podsumowanie Roku w klubach Benefit Systems: Trendy, rozwój i innowacje

Rok 2023 był dla klubów fitness należących do Benefit Systems okresem intensywnego rozwoju, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz obserwacji zmian w preferencjach i oczekiwaniach klientów. Sieć klubów fitness, obejmująca takie marki jak Zdrofit, Fabryka Formy, Fit Fabric, Fitness Academy, My Fitness Place i Step One, podsumowuje miniony rok z zadowalającym bilansem i wyznacza nowe trendy na przyszłość.
Ilona Wilk
2024-01-17 08:55
Udostępnij
Podsumowanie Roku w klubach Benefit Systems: Trendy, rozwój i innowacje

Dynamiczny wzrost i ekspansja

W ciągu 2023 roku Benefit Systems zanotował imponujący trzydziestoprocentowy wzrost liczby uczestników zajęć fitness w swoich klubach. Nie tylko zwiększono popularność, ale także zdecydowano się na rozbudowę infrastruktury poprzez otwarcie siedmiu nowych obiektów w strategicznych lokalizacjach, m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Zabrzu. Zakup 42 klubów sprawił, że pod koniec roku klubowicze mieli do dyspozycji 218 miejsc w całej Polsce.

Najpopularniejsze treningi

Według danych zebranych przez Benefit Systems, najbardziej popularne treningi w 2023 roku to zajęcia taneczne, notujące imponujący wzrost o 12 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Na drugim miejscu znalazły się zajęcia LesMills, z notowanym wzrostem o 17 proc., natomiast na trzecim zajęcia Body&Mind, obejmujące praktyki jak joga, pilates i stretching. Zauważono również rosnące zainteresowanie treningami wzmacniającymi, które przyciągnęły o 15 proc. więcej uczestników w porównaniu do 2022 roku.

Kluby Fitness – Centra aktywności i współpracy

Benefit Systems reaguje na potrzeby klientów, starając się zaoferować kompleksowe wsparcie dla osób trenujących oraz tych, którzy dopiero planują rozpocząć aktywność fizyczną. Kluby skupiają się na współpracy z trenerem i zapewnieniu narzędzi cyfrowych, które inspirują do regularnej aktywności fizycznej.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, Benefit Systems wprowadził nowy pakiet dla osób aktywujących karnet do klubu fitness lub korzystających z karty MultiSport. W ciągu pierwszych 30 dni można umówić się na spotkanie wprowadzające z trenerem, który pomaga w określeniu celów treningowych oraz prezentuje klub i jego możliwości.

Nowe technologie i indywidualne planowanie treningów

Benefit Systems idzie krok dalej, integrując nowe technologie w doświadczenie klienta. Kluby oferują możliwość generowania indywidualnych planów treningowych poprzez stronę internetową klubu. Każdy klubowicz otrzymuje dziesięciotygodniowy plan, dostosowany do jego preferencji i celów. Dodatkowo, system powiadamia o istotnych wydarzeniach, takich jak spotkania z trenerem czy intro treningowe.

Aplikacja mobilna Benefit Systems staje się kluczowym narzędziem w planowaniu aktywności i monitorowaniu postępów. Użytkownicy mogą korzystać z filmów instruktażowych, opisów zajęć, a także rezerwować miejsca na ulubionych treningach. To wszystko w połączeniu z elastycznością w zakresie czasu i miejsca wykonywania treningów.

Perspektywy na przyszłość

Dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness, Tomasz Groń, prognozuje, że kluczowym dla dalszego rozwoju rynku fitness w 2024 roku będą: wsparcie w rozpoczęciu treningów i utrzymaniu motywacji, różnorodna oferta treningowa, narzędzia komplementarne wobec aktywności fizycznej poza klubami oraz narzędzia cyfrowe wspierające regularne ćwiczenia.

Raport „Gen Z Fitness: Cracking the Code” podkreśla również, że nowe pokolenie docenia różnorodność treningów, dostęp do narzędzi cyfrowych oraz elastyczność w planowaniu i monitorowaniu aktywności fizycznej. Benefit Systems wydaje się gotowy na te wyzwania, oferując klientom kompleksowe rozwiązania i innowacyjne podejście do zdrowego stylu życia.
Benefit Systems w 2023 roku nie tylko dynamicznie się rozwijał, ale także skupiał się na zaspokajaniu rosnących potrzeb klientów, integrując nowoczesne technologie i oferując kompleksowe wsparcie dla wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej. Perspektywy na przyszłość wydają się obiecujące, a Benefit Systems pozostaje liderem na polskim rynku fitness.