Sieć Xtreme Fitness Gyms podpisała Kodeks Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy

Sieć klubów fitness Xtreme Fitness Gyms, będąca najszybciej rozwijającą się w Polsce siecią opartą na modelu franczyzy, dołączyła do grona sygnatariuszy Kodeksu Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy. Ten dokument powstał w ramach wspólnej inicjatywy franczyzodawców, franczyzobiorców, organizacji branżowych oraz ekspertów, mając na celu określenie zasad i standardów, którymi powinni się kierować obie strony umowy franczyzy - zarówno przed jej zawarciem, w trakcie współpracy, jak i po jej rozwiązaniu.
Aleksandra Załęska
2024-04-23 15:03
Udostępnij
Sieć Xtreme Fitness Gyms podpisała Kodeks Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy

James Cotton, CEO Xtreme Fitness Gyms oraz ekspert rynku franczyzy, podkreślił znaczenie najwyższych standardów współpracy z franczyzobiorcami. Podzielając pogląd twórców Kodeksu, że ustalenie dobrych praktyk leży w interesie obu stron, Xtreme Fitness Gyms dołączyła do grona sygnatariuszy tego dokumentu. Firma wierzy, że współpraca branżowa i wymiana doświadczeń są kluczowe, dlatego od dawna należy do Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Xtreme Fitness Gyms obecnie zrzesza 64 obiekty i współpracuje z ponad 100 franczyzobiorcami. Sieć przechodzi dynamiczny rozwój, zawierając aż 30 nowych umów franczyzowych w pierwszym kwartale bieżącego roku. Model franczyzowy sieci opiera się na wsparciu franczyzobiorców na każdym etapie otwarcia i prowadzenia klubu, obejmującym również gruntowne szkolenie i udział w cyklicznych szkoleniach.

Partnerami Kodeksu Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy są Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Organizacja Franczyzodawców, Polska Izba Handlu, Polskie Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Konfederacja Lewiatan. Dotychczas dokument ten podpisało ponad 40 podmiotów.

Xtreme Fitness Gyms to rozwijająca się sieć siłowni i klubów fitness oparta na autorskim modelu franczyzowym. Założycielem i Prezesem jest Łukasz Dojka, który otworzył swój pierwszy klub w Tarnowie w 2012 roku. Obecnie sieć zrzesza 64 obiekty i współpracuje z ponad 100 franczyzobiorcami. Jej celem jest otwarcie 227 rentownych klubów do końca 2027 roku, przy czym aktywnie angażuje się w lokalną społeczność i promuje zdrowy tryb życia. Każdy klub oferuje nielimitowany dostęp do nowoczesnych stref, opiekę instruktorską, zajęcia fitness, aplikację mobilną i platformę treningową VOD, autorskie koncepcje treningowe oraz sprzęt renomowanych producentów.

Wysoka jakość usług przyniosła Xtreme Fitness wiele branżowych wyróżnień, takich jak tytuł Dobra Marka 2023, przyznawany na podstawie badań konsumenckich, oraz certyfikat członkowski Polskiej Organizacji Franczyzodawców.