fit.pl mobile logo

7 prozdrowotnych aplikacji, które pomogą ci w 2021 roku

Zamierzasz zmienić styl życia na bardziej aktywny? Świetnie. Zamiana siedzenia na kanapie w ruch może ci tylko wyjść na zdrowie. Ale bądźmy realistami. Część z nas straci motywację już kilka dni po starcie. Są jednak metody by ją utrzymać, a nawet zwiększyć zapał. Świetnie sprawdzają się na przykład aplikacje na smartfony. Oto lista 7 aplikacji na Androida oraz iOs, które pomogą ci zadbać o zdrowie i zmienić tryb życia na bardziej aktywny.

Strava

stravaPodstawa to dobry tracker aktywności. Wystarczy wcisnąć przycisk i schować smartfon do kieszeni. Zarejestruje on dokładną trasę naszego biegu, jazdy na rowerze czy nawet spaceru. Dodatkowo przedstawi szczegółowe statystyki poszczególnych aktywności, wraz z ilością spalonych kalorii.

Zobacz wersję na: Android | iOs

C25K

c25k

Jeśli chcesz zacząć biegać od poziomu totalnego amatora, ta aplikacja będzie dla ciebie jak biblia. Przeprowadzi bezpiecznie z poziomu kanapowca do ciągłego biegu na dystansie 5 km. Oczywiście wszystko w odpowiednich krokach. To prosty, ale efektywny plan treningowy. Aplikacja mówi kiedy zacząć biec, a maszerować.

Zobacz wersję na: Android | iOs

Rundogo

rundogo

Aplikacja stworzona specjalnie dla biegających z psami. Brzmi ciekawie, prawda? Spisuje się podobnie jak Strava, ale skupia się też na naszym pupilu. Można nią rejestrować także trasy spacerów.

Zobacz wersję na: Android | iOs

SwordKit swordkit

Wybierasz interesujący cię rodzaj ćwiczeń (na przykład cardio, joga lub stretching) i ilość wolnego czasu (od 5 minut do godziny). Program dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń i prowadzi przez trening krok po kroku.

Zobacz wersję na: Android | iOs

Keep Yoga

keep-joga

Jedna z najlepszych aplikacji do ćwiczeń jogi dostępna na smartfony. Wizualnie dopracowana do perfekcji, a przy tym przyjazna nawet dla początkujących adeptów jogi. Wszystkie ruchy pokazane są na obrazkach i wideo.

Zobacz wersję na: Android | iOs

Intu Medytacja

intu

Jeśli już joga, to może także medytacja? Aplikacja Intu pozwala się jej nauczyć bez potrzeby sięgania do specjalistycznych podręczników. W czasach gdy wszystko dookoła nas pędzi co raz szybciej, może warto przystanąć na chwilę i odpocząć medytując?

Zobacz wersję na: Android | iOs 

Fitatu 

fitatu

Kontrolowanie ilości spożywanych kalorii to żmudne i czasochłonne zajęcie. Dlatego z pomocą przychodzą specjalne aplikacje - kalkulatory kalorii. Fitatu to jeden z ciekawszych programów tego typu.

Zobacz wersję na: Android | iOs

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl