fit.pl
2009-04-27 00:00
Udostępnij
Anna Korcz i Robert Kochanek
Para 6. Anna Korcz i Robert Kochanek

Anna Korcz

Ostatnio kojarzona jest głównie z serialem "Na wspólnej", ale ma na swoim koncie ponad 60 ról, kilkadziesiąt z nich w teatrze telewizji. Zagrała główne role między innymi w sztukach: „Miesiąc na wsi”, „Balladyna”, „Zamek w Szwecji”, „Sen srebrny Salomei”, „Mirandolina”.

Kinomanom jest znana z takich produkcji jak „Napoleon w Europie”, „Sława i chwała”, „Dzieje Mistrza Twardowskiego”, „Samum”, czy „Chopin, pragnienie miłości”.
Jest również aktorką teatralną, jedna z jej ważniejszych kreacji to rola Lady Makbet w dramacie Szekspira.

Anna Korcz często gra postacie negatywne, które zapadają w pamięci widzów. Zdaje sobie sprawę, ze ludzie patrzą na nią przez pryzmat jej ról, a potem są zaskoczeni, że tak naprawdę jest zupełnie inną osobą. W rzeczywistości jest energiczną, pogodną  kobietą, która uwielbia bawić się i żartować.

Kiedy otrzymała propozycje udziału w programie, obejrzała brytyjską wersję programu i stwierdziła, że bez problemu da sobie radę, być może nawet wygra.
Niestety,kiedy zaczęła ćwiczyć nadzieje jej legły w gruzach. Zorientowała się, że tak naprawdę to nic nie potrafi. Wspomina, że po jednym z treningów przyszła do domu tak załamana, że zaczęła płakałać, mimo, iż jest bardzo silną kobietą.

Jednak duma nie pozwoliła jej zrezygnować z programu, wziąła się w garść i przystąpiła do morderczej pracy. Ze skruchą odwołała wszystkie przechwałki.

Robert Kochanek okazał się być świetnym nauczycielem i po kilku tygodniach ćwiczeń Ania zaczęła widzieć efekty. Chociaż zarzeka się, że nie może się równać z zawodową tancerką.

Teraz jednak może powiedzieć, że udział w programie to jeden z piękniejszych okresów w jej życiu. Taniec daje niesamowitą radość, sprawność fizyczną i odprężenie, czego nie da się porównać z żadnym innym wysiłkiem.

Robert Kochanek

Jego charakterystyczne nazwisko zazwyczaj wywołuje na twarzach kobiet dwuznaczny uśmiech i drobne zamieszanie. Robert żartuje, że ma to też swoje dobre strony, bo jest zapamiętywany.

Taniec towarzyski trenuje od 14 lat. Do uprawiania tego szczególnego rodzaju sportu zainspirowały go stare filmy, które oglądał jeszcze jako młody chłopak. Zawsze podziwiał wspaniale tańczące pary.
Naukę zaczynał od tańca ludowego, ale bardzo szybko go to znudziło. Do tej pory za swój największy taneczny sukces uważa zdobycie VIII miejsca na Mistrzostwach Centralnej Europy. Ten turniej zapamiętał szczególnie, bo wtedy po raz pierwszy brał udział w tak dużych i ważnych zawodach tańca towarzyskiego, poza tym brały w nim udział tylko dwie pary z Polski.

Reprezentuje klasę taneczna „S” w tańcach latynoamerykanskich, a jego partnerka taneczna to Anna Stepunina Igorewna.


 www.fit.pl