Bielizna kompresyjna na obrzęki - kiedy warto się na nią zdecydować?

Bielizna kompresyjna została stworzona, by umożliwić stosowanie kompresjoterapii w przypadku obrzęków limfatycznych występujących w miejscach, w których niemożliwe jest wykorzystanie innych wyrobów uciskowych. Produkty te stosowane są jako jeden z elementów leczenia i mogą one pomóc w poprawie komfortu życia pacjenta. W przypadku jakich konkretnych dolegliwości zalecana jest jednak bielizna uciskowa na obrzęki?
2023-11-23 00:00
Udostępnij
Bielizna kompresyjna na obrzęki - kiedy warto się na nią zdecydować?

 

Bielizna kompresyjna w leczeniu obrzęku limfatycznego

Obrzęk limfatyczny to schorzenie, które może wystąpić nie tylko na nogach i rękach, ale również na innych częściach ciała. Choroba ta jest związana z nieprawidłową pracą układu limfatycznego, czego efektem jest zastój chłonki. Jej objawem jest natomiast nabrzmienie oraz powracające stany zapalne. Niezwykle ważne jest więc to, by odpowiednio dobrać terapię, która zredukuje obrzęk i poprawi komfort życia pacjenta.

Częścią leczenia zalecanego w przypadku tego schorzenia jest kompresjoterapia. Ucisk na miejsce, w którym występuje obrzęk, pozwala bowiem na poprawę pracy układu limfatycznego. Wspomaga on także przemieszczanie się limfy, co przyczynia się do zredukowania obrzęku. Konkretne produkty kompresyjne są jednak często przystosowane jedynie do noszenia na nogach lub rękach. Czy w takim razie osoby zmagające się z obrzękiem występującym na innych częściach ciała nie mogą stosować tej metody leczenia? Na szczęście również w ich wypadku możliwe jest wykorzystanie produktów takich jak bielizna kompresyjna, która znacznie ułatwia terapię.

Kiedy warto stosować bieliznę kompresyjną na obrzęki limfatyczne?

Bielizna kompresyjna to rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach, u których obrzęk limfatyczny występuje w miejscach, w których niemożliwe lub niepraktyczne jest wykorzystanie innych produktów uciskowych. W przypadku jakich schorzeń znajdzie więc ona zastosowanie? Pomoże ona między innymi pacjentom zmagającym się z obrzękiem limfatycznym miednicy, genitaliów, sutków, i ścian klatki piersiowej. Bielizna kompresyjna na obrzęki limfatyczne może być stosowana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Na rynku dostępne są bowiem produkty takie jak biustonosze kompresyjne oraz męskie i damskie spodenki uciskowe.

Dobór bielizny uciskowej na obrzęki – na co zwrócić uwagę?

Bielizna uciskowa na obrzęki to rozwiązanie, które może okazać się bardzo pomocne dla pacjentów. Ważne jednak, aby zastosowane produkty były właściwie dopasowane do ich potrzeb. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania – bielizna kompresyjna, która pochodzi od renomowanego producenta i posiada odpowiednie certyfikaty, da pewność, że jej stosowanie przyniesie oczekiwane efekty.

 

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.