fit.pl mobile logo

Bieżnia domowa - ile kosztuje i jaką wybrać?

Bieganie czy jogging nie tracą na popularności. W ciepłe dni można spotkać biegaczy w lasach, parkach czy na ulicach. Ale co w przypadku, gdy pogoda nie dopisuje lub zwyczajnie chcesz poćwiczyć w warunkach domowych? W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się bieżnia domowa.

Ile kosztuje bieżnia domowa? Czy to się opłaca?

Posiadanie w domu bieżni jeszcze niedawno było zjawiskiem rzadko spotykanym – przede wszystkim ze względu na wysoką cenę tych urządzeń. Dziś sytuacja ta mocno się jednak zmieniła! Wobec tego – ile kosztuje bieżnia?

Dobre urządzenie tego typu można kupić już nawet za nieco ponad 1000 zł. Co więcej, za około 1500 zł można znaleźć modele wyposażone w dodatkowe funkcje, czy udogodnienia, np. poręcz do podtrzymywania się, czy akcesoria takie jak masażer do ciała bądź wyświetlacz LED. Oczywiście dostępne są także zdecydowanie droższe bieżnie – ich koszt może znacznie przekraczać nawet 30 tysięcy złotych. To jednak urządzenia przeznaczone dla bardzo zaawansowanych biegaczy. Na początek z całą pewnością wystarczy model z przedziału cenowego do 3 tysięcy. A w nim dostępnych jest naprawdę wiele modeli! Wobec tego – jaką bieżnię wybrać?

abarqs-bieznia-treningowa-z-masazerem-bz-402.m-materialy-partnera

Foto: materiały Partnera

Rodzaje bieżni domowych – jaki model wybrać?

Niezależnie od tego, czy twoja przygoda z bieganiem dopiero się zaczyna, czy masz już jakieś doświadczenie, przed zakupem bieżni powinieneś zastanowić się przede wszystkim nad wyborem jej typu. Na rynku można znaleźć następujące rodzaje bieżni:

  • Domowa bieżnia mechaniczna (określana też jako magnetyczna) – na pierwszy rzut oka wyróżnia się wyjątkowo niską ceną. Ta związana jest przede wszystkim z faktem, że bieżnia magnetyczna nie jest napędzana silnikiem, tylko energią mięśni użytkownika. W związku z tym to biegający odpowiada za obroty, podłoża poruszając się po taśmie. Z tego względu model mechaniczny może być nieco problematyczny dla osób początkujących, ponieważ biegacz samodzielnie wyznacza tempo biegu. Bieżnie magnetyczne zazwyczaj nie posiadają także dodatkowych funkcji jak dopasowywanie szybkości, czy ilości spalanych kalorii. Decydując się jednak na ten wariant, dobrym wyborem będzie bieżnia domowa składana marki inSPORTline, model Sprynkl, która dzięki możliwości jej złożenia po zakończonym treningu pozwala zaoszczędzić miejsce w domu. Ponadto jest łatwa w obsłudze i posiada aż osiem trybów obciążenia, co pomaga dobrać odpowiedni poziom trudności.

insportline-domowa-bieznia-magnetyczna-sprynkl-materialy-partnera_1

Foto: materiały Partnera

  • Domowa bieżnia elektryczna – równie popularna co magnetyczna, jednak nieco droższa. W odróżnieniu od mechanicznego wariantu napędzana jest silnikiem. Dzięki niemu pas biegowy obraca się automatycznie, tym samym zmuszając użytkownika do ciągłego ruchu – tu nie tak łatwo się zatrzymać na chwilę odpoczynku! Prędkość jego pracy można oczywiście dostosować do swoich możliwości.

Bieżnia elektryczna jest łatwa w obsłudze i często wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak możliwość podłączenia telefonu (do słuchania muzyki czy podcastu), indywidualne dostosowanie tempa poruszania się taśmy czy ilości spalonych kalorii. To dobry wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ponownie, biorąc pod uwagę wspomnianą wcześniej bieżnię treningową marki AbarOs, mimo stosunkowo niskiej ceny użytkownik otrzymuje możliwość słuchania muzyki, masażu ciała, pomiaru pulsu i liczenia kalorii podczas treningu.

Inne rodzaje bieżni, takie jak antygrawitacyjna czy ciśnieniowa są sprzętami, na których lepiej ćwiczyć pod okiem trenera ze względu na znacznie wyższy stopień zaawansowania. Najczęściej znajdują się one w klubach fitness i nie są dobrym rozwiązaniem do warunków domowych. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka bieżnia będzie dobra do domu, to wybierz mechaniczną, albo elektryczną.

urbogym-bieznia-elektryczna-v520m-materialy-partnera

Foto: materiały Partnera

Bieżnia do domu: tak czy nie?

Niewątpliwą zaletą posiadania bieżni w domu jest to, że możesz ćwiczyć o niemal każdej porze dnia oraz roku, nie ruszając się z domu. Nie musisz biegać w deszczu, śniegu ani przy silnym wietrze, dzięki czemu nie narażasz się na poślizgnięcie czy przewianie.

Bieżna w domu pozwala na wykonywanie treningu w każdej wolnej chwili. Dzięki niej możesz ćwiczyć nawet podczas oglądania filmu, czy czytania książki. Dlatego nie odkładaj biegania na później – zacznij trenować już dziś!

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl