Podjęłaś decyzję o odchudzaniu? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, jak skutecznie i bez wysiłku obniżyć wagę
fit.pl
2015-01-07 00:00
Udostępnij
Co możesz zrobić, aby schudnąć?
odchduzanie

1. Oglądanie TV w czasie obiadu czy kolacji może dodać Ci 3,5 kilograma w ciągu roku. Jak wykazały badania przeprowadzone na uniwersytecie w Pittsburgu skupianie się na oglądaniu programów telewizyjnych podczas jedzenia sprawia, że jesz więcej, niż Twój organizm potrzebuje. Na dodatek jedzenie jest połykane w dużych kawałkach, a nie rozgryzane. Wyłącz swój odbiornik telewizyjny, a w ciągu 8 tygodni możesz stracić nawet 0,5 kgł.

2. Podczas 10 minutowej rozmowy przez telefon możesz spalić 48 kcal, jeśli zamiast siedzieć, będziesz chodził. Dzieje się tak, ponieważ w pozycji stojącej pracuje więcej mięśni, niż przy siedzeniu, na co potrzebujesz więcej kalorii. Trzy 10-minutowe rozmowy telefoniczne w ciągu dnia, podczas których chodzisz, to przez miesiąc 3500 kcal - 0,5 kg w dół.

3. Zmniejszenie ilości powtórzeń podczas treningu, a zwiększenie ciężaru, jaki podnosisz pozwala spalić dodatkowe kcal w porównaniu z treningiem z lżejszymi ciężarami. Jak wykazały badania przeprowadzone na Ohio University, ciężki trening siłowy wzmaga spalanie tłuszczy o 5-10%, a zwiększony przez 48 godzin metabolizm, pozwala spalić dodatkowe 600 kcal. Dwa takie treningii w tygodniu przez 6 tygodni to aż 1 kg w dół.

4. Sałatka z lekkim dressingiem winegret, zjedzona przed głównym posiłkiem działa na twoją korzyść podczas zrzucania kilogramów. Jak udowodniły badania przeprowadzone na Penn State University, kwasy w dressingu szybciej powodują uczucie sytości, toteż pochłaniasz około 10% kalorii mniej w ciągu dnia niż zwykle.

5. Jeżeli będziesz jadł trzy małe porcje produktów zbożowych zamiast pięciu, w odróżnieniu od tradycyjnej piramidy żywieniowej, a dwa razy więcej białka, tj. około 150 g, to bez dodatkowego wysiłku w ciągu miesiąca twoja waga spadnie 0,5 kg. Daje  to 1 kg w ciągu 10 tygodni.

6. Jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Tennessee, jedzenie trzech porcji nabiału dziennie, tj. około 1200 mg wapnia, może podwoić efekty zrzucania wagi. Te porcje to np. kilka plastrów żółtego sera – około 200 mg, dwa jogurty owocowe – 200 mg każdy oraz szklanka mleka nie tłustszego niż 2% - 600 mg.

www.fit.pl