Czy warto zrobić kurs na trenera personalnego?

Coraz więcej osób interesuje się zdrowym stylem życia. Przejawia się to nie tylko troską o to, co wyląduje na talerzu, ale też dbałością o kondycję fizyczną. W tej drugiej kwestii, często potrzebujemy pomocy profesjonalisty, chociażby przy wyborze odpowiednich ćwiczeń czy wypracowaniu właściwej techniki ich wykonywania. Wtedy z pomocą przychodzi trener personalny. Kto może zostać trenerem personalnym? Jak zdobyć ten zawód i gdzie szukać zatrudnienia?
2023-04-27 00:00
Udostępnij
Czy warto zrobić kurs na trenera personalnego?

Kto może zostać trenerem personalnym?

Trener personalny to zajęcie dla osób, które są zainteresowane zdrowym stylem życia. Już sam wygląd powinien być najlepszą wizytówką trenera. Osoby o smukłym ciele, z podkreślonymi mięśniami, wypadną w oczach klientów zdecydowanie wiarygodniej od osób, które nie dbają o swój wygląd. Atrakcyjny i zdrowy wygląd trenera, będzie stanowił dodatkową motywację klienta do pracy. Jednak wygląd to oczywiście nie wszystko. Trener musi posiadać również fachową wiedzę – może np. ukończyć odpowiedni kurs, na którym otrzyma profesjonalne przygotowanie do zawodu.

Kurs na trenera personalnego – przepustka do zdobycia dobrego zawodu

Jeśli swoją przyszłość wiążesz z zawodem trenera personalnego, zacznij od zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wszystkiego nauczysz się na szkoleniu na trenera personalnego: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness w Żaku. Takie szkolenie trwa 10 miesięcy i odbywa się w trybie zaocznym. Dzięki temu, można łatwo je połączyć z codzienną pracą lub nauką. Taka forma edukacji w kompleksowy sposób przygotowuje do wykonywania zawodu.

Na kursie trenera personalnego, słuchacze pogłębiają swoją wiedzę na temat rodzajów ćwiczeń fitness czy prowadzenia treningów (indywidualnych i grupowych). Uczą się również, jak budować relacje z klientem i rozpoznawać jego potrzeby. To niezwykle ważne umiejętności w codziennej pracy trenera personalnego. Zdobywając takie kompetencje, absolwent będzie gotowy do wykonywania zawodu od razu po ukończeniu szkolenia trenera personalnego.

Szkolenie na trenera personalnego – i co dalej?

Rola trenera personalnego jest nieoceniona w przypadku osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów czy wprowadzić w życie zdrowe, sportowe nawyki. Gdzie szukać pracy po ukończeniu kursu na trenera personalnego? Po zakończeniu edukacji, trener personalny może szukać pracy, przede wszystkim, w różnego rodzaju obiektach związanych z aktywnością fizyczną. Chodzi tu głównie o siłownie i kluby fitness, ale też duże kompleksy i ośrodki sportowe. Trener personalny może również udzielać prywatnych konsultacji i to nie tylko w obiektach sportowych, ale też np. w parku lub domu klienta.

Artykuł sponsorowany