Finał Jatomi Challenge w Gdyni – młodzi mistrzowie górą!

31 maja w Jatomi Fitness w gdyńskim Klifie miał miejsce wielki finał cyklu pojedynków zawodowych sportowców z internetowymi celebrytami – Jatomi Challenge. W ostatnim z czterech starć pierwszego w Polsce live fitness show zmierzyli się ze sobą: blogerka fitness Małgorzata Kędzierska („Szpilki na siłowni”) oraz mistrz wspinaczki, Tomasz Sordyl. Challenge, podobnie jak wszystkie pozostałe eventy w serii – poprowadził duet Fit Lovers.
2017-06-06 00:00
Udostępnij
Finał Jatomi Challenge w Gdyni – młodzi mistrzowie górą!

Jatomi Challenge to sportowe wyzwanie, w którym naprzeciw siebie stają profesjonalni zawodnicy
i sportowi celebryci. W przygotowanych specjalnie dla nich „pojedynkach” muszą zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Dodatkową dawkę adrenaliny stanowi fakt, że zawody transmitowane są na żywo na Facebooku – jest to pierwszy w Polsce live fitness show.

Profesjonalni sportowcy, którzy mierzą się z gwiazdami to uczestnicy inicjatywy Jatomi Champions – programu wsparcia treningowego dla młodych, zdolnych sportowców reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach.

Ostatnia odsłona czteroodcinkowej serii spektakularnych pojedynków w ramach akcji Jatomi Challenge odbyła się 31 maja w Gdyni. Podobnie jak pozostałe odcinki w ramach cyklu Jatomi Challenge  - była transmitowana na żywo na Facebooku Jatomi Fitness.

Tym razem naprzeciwko siebie stanęli: fitnessowa blogerka Małgorzata Kędzierska („Szpilki na siłowni”) oraz mistrz wspinaczki i uczestnik programu Jatomi Champions, Tomasz Sordyl. Zawodnicy mierzyli się ze sobą w sześciu różnych konkurencjach, dobranych tak, aby szanse były jak najbardziej wyrównane, a sam pojedynek – niezwykle emocjonujący.

Podobnie jak na wszystkich pozostałych eventach, do wspólnych ćwiczeń zaproszeni zostali także zgromadzeni w klubie widzowie. Za prawidłowe wykonanie prostych zadań treningowych otrzymywali wejściówki do klubów Jatomi.

Konkurencja I: bieżnia
Bieżnie napędzane siłą mięśni to pierwsza konkurencja wszystkich czterech odcinków w serii. Tym razem nie mogło być inaczej! Na maszynach S-Drive zawodnicy spędzili w sumie 10 minut, zwiększając na sygnał prowadzących poziom trudności ćwiczenia. Pierwsza konkurencja, podobnie jak wszystkie pojedynki w serii, zakończyła się remisem – żaden z zawodników nie zszedł z bieżni przed czasem.

Konkurencja II: wymachy kettlem, przysiad z obciążeniem i wyciskanie
Druga konkurencja składała się z serii następujących po sobie ćwiczeń: wymachów kettlem, przysiadów z obciążeniem i wyciskania sztangi w bicepsie. Zawodnicy wykonywali 5 powtórzeń każdego ćwiczenia. Wygrywała osoba, która w 5-minutowym limicie czasu wykonała prawidłowo więcej serii. Konkurencja od początku była bardzo wyrównana i ostatecznie zakończyła się remisem. Po dwóch pojedynkach Gosia i Tomek szli więc „łeb w łeb”.

Konkurencja III: przysiad na bosu
Przysiad na bosu to kolejna „klasyka” spotkań serii Jatomi Challenge, wymagająca niezwykłej wytrzymałości i utrzymania w równowadze prawidłowej pozycji. Wygrywał ten z zawodników, który dłużej wytrzymał w przysiadzie. To udało się Gosi, która na półmetku zmagań uzyskała jednopunktowe prowadzenie nad młodym wspinaczem.

Konkurencja IV: martwy ciąg
Czwartą konkurencją był debiutujący w zestawieniu martwy ciąg. Zawodnicy naprzeciwko siebie wykonywali podnoszenia sztang z dostosowanym do ich możliwości obciążeniem. Wygrywał ten, kto w ciągu 5 minut wykonał więcej prawidłowych powtórzeń. Ich liczba przerosła oczekiwania wszystkich: Gosia wykonała aż 130 uniesień, ale to Tomkowi – z wynikiem 136 powtórzeń – przypadł tytuł zwycięzcy tej konkurencji. Po czterech pojedynkach znów był remis, a emocje sięgały zenitu.

Konkurencja V: wskoki na skrzynię i burpee
Przedostatnia konkurencja była prawdziwym kondycyjnym sprawdzianem dla zawodników. Ćwiczenia: wskoki na skrzynię oraz burpee z dotknięciem podłogi klatką piersiową wykonywane były w seriach po 5 powtórzeń każde. Zwyciężała osoba, która wykonała więcej powtórzeń w określonym limicie czasu. Po upływie 5 regulaminowych minut wynik pojedynku zaskoczył wszystkich: remis w liczbie wykonanych serii sprawił, że o ostatecznym wyniku spotkania miała zadecydować ostatnia konkurencja.

Konkurencja VI: wiosła
W finałowej konkurencji zawodnicy mieli za zadanie „przepłynięcie” dowolną techniką kilometrowego dystansu na ergometrze wioślarskim. To ćwiczenie, wymagające zaangażowania kilkunastu grup mięśni, zadecydowało o wygranej… zawodowego sportowca! Tomek wyprzedził Gosię, a tym samym stał się zwycięzcą czwartego – ostatniego spotkania z cyklu Jatomi Champions.

Po 15 minutach przerwy uczestnicy finałowego odcinka Jatomi Challenge udzielili wywiadu prowadzącym, w którym odpowiedzieli na pytania dotyczące ich motywacji do ćwiczeń, treningów i przygotowań do ważnych sportowych imprez. Pytania zadawali także widzowie relacji live na Facebooku bezpośrednio pod transmisją.

Gdyński pojedynek Jatomi Challenge, podobnie jak jego przedostatnia odsłona we Wrocławiu, zakończył się zwycięstwem zawodowego sportowca.
W ostatecznej klasyfikacji młodzi zawodowcy wygrali z internetowymi gwiazdami 4:2.

Wyniki wszystkich pojedynków:
1. Warszawa – Michał „Owca” Owczarzak (Warszawski Koks) vs. Marcin Filipiak -  remis
2. Kraków – Łukasz „Luka” Trochonowicz vs. Konrad Kłusek - remis
3. Wrocław – Jacek Gadzinowski vs. Jakub Baron - 3:5
4. Gdynia – Małgorzata Kędzierska vs. Tomasz Sordyl - 4:5