Poznaj najlepsze agregatory pracy oraz inne sposoby na szybkie znalezienie zatrudnienia. Sprawdź, jak możesz się wyróżnić na tle innych kandydatów.
2021-12-20 00:00
Udostępnij
Gdzie szukać pracy w branży Fitness?

Chcesz pracować jako trener personalny, recepcjonistka w siłowni lub instruktor? Masz doświadczenie w tej branży i dobrze się w niej czujesz? Podpowiemy Ci, gdzie szukać ofert pracy oraz jak skutecznie przebrnąć przez proces rekrutacyjny.

Siłownie i kluby fitness w ostatnim czasie przeszły trudne chwile. Powtarzające się lockdowny, ograniczenia sprawiły, że niektórzy właściciele musieli się posunąć do cięć kadrowych, albo w ogóle zamknęli biznes. Na szczęście w tym roku otworzyło się kilka nowych siłowni i przestrzeni fitness, które dały miejsca pracy osobom z branży.

Ogłoszenia o pracę w agregatorach pracy

W dzisiejszych czasach najwygodniej jest po prostu skorzystać z internetu. Nie radzimy jednak wyszukiwać frazy praca Warszawa, bo liczba stron z ogłoszeniami jest ogromna. Skorzystaj z wygody, jaką zapewniają takie agregatory pracy jak HitPraca.pl. Ich partnerzy, czyli inne serwisy, udostępniają im swoje bazy ogłoszeń. HitPraca.pl, czy Jobimi.com to źródła ofert w każdej branży. Wpisz w odpowiednie okienka miejscowość, która Cię interesuje, a także hasło np. siłownia, instruktor, trener personalny itp. Po kliknięciu w wybraną ofertę nastąpi przekierowanie na stronę partnera, skąd możesz od razu wysłać swoją aplikację.

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco i wyprzedać konkurencję, podaj swój adres mailowy, by otrzymywać powiadomienia o najnowszych ofertach z danej branży. Możesz także przeglądać ogłoszenia o pracy zagranicznej, zarówno stałej, jak i tymczasowej.

Gdzie jeszcze szukać pracy?

Poza agregatorami pracy dopytuj również w poszczególnych siłowniach i klubach fitness. Możesz pytać osobiście, dzwonić, wysyłać kandydaturę w ciemno mailem lub sprawdzać na stronach internetowych zakładkę "kariera". Poinformuj o Twojej sytuacji znajomych, nie tylko tych związanych z branżą. Być może ktoś z bliskich słyszał o tym, że gdzieś szukają instruktora lub trenera. Poruszając ten temat na żywo i w mediach społecznościowych, może dostaniesz namiar na klub, który dopiero się otworzy i jeszcze nie zdążył skompletować personelu.

Zanim zgłosisz swoją kandydaturę, zrób rozeznanie na temat danej firmy. Jak postrzegają ją pracownicy, jakie opinie mają klienci? Warto ustalić także tryb pracy, ewentualne godziny. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dopytaj, jak firma radzi sobie w przypadku lockdownu. Czy oferuje klientom zajęcia online itp.

Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Dobrym pomysłem jest wyspecjalizowanie się w jednej dziedzinie, konkretnych rodzajach treningów. Przejdź stosowne kursy, szkolenia, które pomogą Ci podnieść kwalifikacje. Pamiętaj, że bardzo ważne są również kompetencje miękkie, umiejętność pracy z klientem, radzenia sobie ze stresem. Przydatne mogą być warsztaty z rozwoju osobistego.

Zaprezentuj się jako osoba zmotywowana, taka, która wie, czego chce. Udowodnij rekruterowi, że sport jest Twoją największą pasją, bo ci, którzy pracują z sercem, są najcenniejszymi pracownikami.

Teraz już wiesz, gdzie możesz znaleźć oferty pracy. Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, Katowice, we wszystkich dużych miastach regularnie pojawiają się nowe wakaty dla specjalistów w branży fitness. Jeśli wiec szukasz pracy, zacznij działać i sięgnij po to, co chcesz osiągnąć.