Jabra Sport Coach – test sportowych słuchawek bezprzewodowych.

Dobry trening i dobra muzyka tworzą jedność. Do tego potrzebny jest jednak sprzęt. Przetestowaliśmy dla was bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport Coach.
fit.pl
2015-07-30 00:00
Udostępnij
Jabra Sport Coach – test sportowych słuchawek bezprzewodowych.
Jabra4Dużo biegam, ćwiczę, jeżdżę na rowerze. Zawsze przy tego typu aktywności towarzyszy mi muzyka. Dlatego dbam aby sprzęt, którego używam był najwyższej jakości. Testuję wiele urządzeń by trafić na takie, które sprosta moim wszystkim wymaganiom.

Ostatnio w moje ręce wpadły słuchawki bezprzewodowe Jabra Sport Coach. Zaciekawiona możliwościami chętnie podjęłam się ich przetestowania.

Jeśli chodzi o budowę słuchawek - są bardzo solidnie wykonane, a każdy szczegół dokładnie zaplanowany i zrealizowany. Świetnie przylegają do ucha i nie wypadają nawet podczas bardzo intensywnego tuningu. Prawa i lewa słuchawka połączone są kablem, który w żaden sposób nie przeszkadza w ćwiczeniach a jego długość można regulować. Na kablu znajdują się przyciski sterujące odtwarzaczem z wbudowanym mikrofonem do rozmów telefonicznych. Całość doskonale ze sobą współgra.


Jabra14(1)Jako kobieta mam dużo większe wymagania co do wyglądu niż mężczyźni. Coś co jest dobre musi jeszcze jakoś wyglądać. Stwierdzam, że słuchawki jak najbardziej spełniają moje oczekiwania. Do tego są dostępne w trzech różnych kolorach niebieskim, żółtym i czerwonym, co daje możliwość wyboru.

Jabra5(1)

 

 

 

 

 

 

 

Gdy otworzyłam pudełko i próbowałam założyć słuchawki okazały się na mnie za duże. Nie trzymały się mojego ucha. Jednak po rozpakowaniu pudełka zauważyłam dołączone do zestawu akcesoria, które pozwalają na optymalne dopasowanie słuchawek.

Jabra2

 Jabra1

 

 

 

 


W zestawie znajduje się również ładowarka USB, za pomocą której można ładować słuchawki. A jeśli już o baterii mowa ta wytrzymuje do 5,5h, co niektórych zapaleńców może trochę zniechęcić. Trzeba liczyć się również z tym, że przy głośnym słuchaniu muzyki skraca się ten czas. W ciągu krótkich treningów i pracy w fitness klubie to nie jest problem, gdyż słuchawki za pomocą kabla USB można w prosty sposób naładować. Problem pojawia się podczas treningówi na świeżym powietrzu, gdy jesteśmy pozbawieni prądu. 

Jabra3


Jeśli o słuchawkach mowa, to oczywiście jakość dźwięku wydobywającego się z nich jest bardzo ważna. Słuchawki Jabra Sport Coach są bezprzewodowe i łączą się z każdym smartfonem obsługującym Bluetooth w technologii 4.0. Dysponuje nią większość nowoczesnych telefonów, jednak przed zakupem sprawdziłam swój telefon by uniknąć rozczarowania.

Po zainstalowaniu aplikacji Jabra Sound na smartfonie słuchawki Jabra Sport Coach grają w systemie Dolby®, co pozwala na wydobycie z muzyki cyfrowej prawdziwej głębi i przejrzystości. Dzięki doskonałej czystości dźwięku i bezprzewodowej technologii w 100% mogłam skupić się na swoim treningu a przy tym słuchać swoich ulubionych utworów muzycznych w bardzo dobrej jakości.

Firma Jabra stworzyła również darmową APLIKACJĘ SPORT LIFE™, którą wypróbowałam.

Jabra13

Aplikacja została zaprojektowane z myślą o spełnieniu potrzeb entuzjastów treningu przekrojowego, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych treningów z puli 40 różnych ćwiczeń. Po zaintonowaniu jej na swój telefon mogłam układać zestawy ćwiczeń z własnym wirtualnym trenerem.

Komendy głosowe, wykonywanych po kolei ćwiczeń i przerw między nimi, bardzo ułatwiają trening, pozwalając zachować jego ciągłość i tempo. Są one odtwarzane bezpośrednio w bezprzewodowych słuchawkach, to też ćwicząc w fitness klubie skupiamy się wyłącznie na treningu. Jeden mały mankament - wszystkie ćwiczenia i komendy są podawane w języku angielskim. Nie jest ich dużo i jak najbardziej są możliwe do opanowania nawet dla osób nie umiejących angielskiego. Mimo to, podczas pierwszego treningu wprawiają w małe zakłopotanie.

Wszystkie ćwiczenia są opisane i zilustrowane więc rozszyfrowanie danej nazwy ćwiczenia nie jest trudne. Specjalna aplikacja Jabra umożliwia planowanie, śledzenie i analizowane treningów przekrojowych. Dostępne są ćwiczenia o różnych poziomach trudności – dla osób początkujących i dla zaawansowanych.Jabra8

Jabra11

Minusem aplikacji jest to, iż po zakończeniu ćwiczeń statycznych trzeba nacisnąć przycisk znajdujący się w lewej słuchawce aby przejść do następnego ćwiczenia. Owy minus ma być wyeliminowany jak zapewnia firma Jabra. 

Słuchawki mają również wbudowany czujnik ruchu TrackFit™, który pomaga osiągnąć optymalne wyniki i wyznaczone cele kondycyjne poprzez śledzenie tempa, odległości, liczby kroków, rytmu oraz liczby spalonych kalorii, dzięki czemu każdy trening jest efektywny.


Słuchawki Jabra Sport Coach nie są tanie. Kosztują około 600 zł. A czy cena przekłada się na jakość. Myślę, że tak. Bardzo polecam wszystkim zapaleńcom i namawiam by osobiście przetestować jakość tego sprzętu. Moim zdaniem, świetne słuchawki bezprzewodowe dla osób chcących ćwiczyć z własnym wirtualnym trenerem, układając sobie zestaw ćwiczeń stricte pod swoje możliwości jak również ceniących sobie dobrej jakości dźwięk.autor:  Aneta