Jabra Sport Pace – test sportowych słuchawek bezprzewodowych

Muzyka to bardzo niedoceniany element treningu. Są tacy, którzy trenują w zupełnej ciszy, ale zdecydowana większość z nas umila sobie monotonię treningu muzyką. Tymczasem odpowiednio dobrana muzyka potrafi dać niesamowitego kopa i sprawić, że ćwiczenia wykonujemy dynamiczniej, mocniej, dłużej – a przede wszystkim chętniej. I do tego właśnie potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. 
fit.pl
2015-11-27 00:00
Udostępnij
Jabra Sport Pace – test sportowych słuchawek bezprzewodowych
Kilka dni temu wpadły w moje ręce nowe bezprzewodowe słuchawki sportowe Sport Pace od firmy Jabra, które postanowiłam przetestować.
2
Słuchawki są bardzo solidnie wykonane, dostępne w trzech kolorach, z czegokolory każdy model jest odblaskowy, co poprawia bezpieczeństwo podczas nocnych treningów. Składają się z dwóch zausznych elastycznych zaczepów połączonych ze sobą giętkim kablem. Na odpowiednie dopasowanie słuchawek do uszu pozwala dołączony przez producenta zestaw wymiennych wkładek EarGel w trzech rozmiarach. W zestawie znajduje się również kabel USB, który pasuje do standardowej ładowarki USB.


W idealnym dopasowaniu do głowy pomagają wk%C5%82adki(1)dołączone 2 zaciski FitClip, które umożliwiają skrócenie kabla, a tym samym pewniejsze umocowanie słuchawek, które ważą tylko 21 gramów.

Bezprzewodowe połączenie oparte na technologii Bluetooth 4.1 znacznie ułatwia ćwiczenia, podczas których nie plątają się nam żadne kable łączące nasze słuchawki i telefon. Takie rozwiązanie pozwala na skupieniu się na treningu, którego nic nie będzie rozpraszać.

Na lewej słuchawce zamieszczony jest przycisk, umożliwiający kontrolę aplikacji w%C5%82acznikJabra Sport Life, którą oferuje nam firma Jabra oraz wbudowane gniazdo USB, dzięki któremu naładujemy swoje słuchawki.

A jeśli już wspomniałam o gnieździe USB, to wspomnę również o baterii. Jabra Sport Pace oferują do 5,5 godziny rozmów i odtwarzania muzyki oraz do 5 dni pracy w trybie oczekiwania. Co więcej, słuchawki będą zawsze gotowe do pracy dzięki opcji szybkiego naładowania - 15 minut daje godzinę pracy. Należy zaznaczyć, że czas pracy skraca się podczas głośnego słuchania muzyki.

Całe sterowanie słuchawkami (odbieranie i kończenie połączeń, kontrola głośności, pauzowanie i włączanie muzyki) odbywa się za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania po telefon w trakcie treningu. Taki pilot jest umieszczony na kablu łączącym obie słuchawki, który składa się z trzech przycisków.

g%C5%82o%C5%9Bno%C5%9B%C4%87

Firma Jabra oferuje również bezpłatną aplikację Jabra Sport Life, która pozwala na zarządzanie treningiem: słuchawki na żądanie podadzą nam prosto do ucha wskazówki dotyczące ćwiczeń, a aplikacja zbierze informacje o naszym wysiłku (tempo, spalone kalorie, a także dystans i przebyta trasa przy ćwiczeniu na zewnątrz).

Jabra Sport Pace to nie tylko motywacja w formie muzyki: to także wskazówki dotyczące treningu. Pozwala na planowanie, obserwowanie ocenianie treningu jak również wykonywanie testów sprawnościowych.
Jabra Sport Pace jest kompatybilna również z wiodącymi aplikacjami sportowymi takimi jak: Endomondo, Strava czy RunKeeper.

sport%20live
Doskonały dźwięk stereo i wbudowane technologie redukcji hałasu zapewniają świetną jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy słuchamy ulubionej motywacyjnej muzyki, czy odbieramy telefon.
Jabra Sport Pace zostały zaprojektowane z myślą o wszechstronności i bogaceniu programu ćwiczeń- świetnie się w tym sprawdzają. Są odporne na deszcz, piasek i pył, dzięki czemu zarówno intensywny trening fitnessowy jak i lekki trucht w mżawce, będą równie skuteczne.

Jabra Sport Pace oceniam bardzo dobrze. Jakość dźwięku, dopasowanie jak i sposób wykonania sprzętu świetnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Nowe bezprzewodowe słuchawki od firmy Jabra łączą ze sobą praktyczność i uniwersalność, które pomogą początkującym na sportowej drodze.