Jak gwiazdy Gry o Tron trenowały do swoich ról? Skąd mają taką formę?

Zdecydowana większość aktorów grających w kultowej "Grze o tron" może pochwalić się świetnym wyglądem i mięśniami ze stali. Oczywiście poza Robertem Baratheonem (Mark Addy), no ale on ginie już w pierwszym sezonie. Jak do swojej roli przygotowywali się Kit Harington (Jon Snow), Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau), Jason Momoa (Khal Drogo) i Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) i inni?
2019-05-17 00:00
Udostępnij
Jak gwiazdy Gry o Tron trenowały do swoich ról? Skąd mają taką formę?

Kit Harington

Kit-Harington

Od zawsze Kit cieszy się szczupłą sylwetką. Ma naturalną szybką przemianę materii, dlatego zdobycie mięśni wymagało od niego dużo większego zaangażowania od innych. Aktor musiał przejść na specjalną, wysokokaloryczną dietę. Codziennie zjadał 5000 kalorii. Na talerzu gościły głównie ryż, słodkie ziemniaki i kurczak. 

 

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister )

Nikolaj-Coster-Waldau

Aktor przyznał w jednym z wywiadów, że nie lubi treningów na siłowni, a bieganie na bieżni, to dla niego katorga. Zdecydowanie woli więc bieganie i ćwiczenia cardio w plenerze. Sporo jeździ na rowerze górskim. Dba też o mięśnie pleców i stabilizację kręgosłupa. 

 

Nathalie Emmanuel (Missandei) 

Nathalie-Emmanuel

Choć sama nie uczestniczy w wymagających scenach walki i tak musi wyglądać zjawiskowo. Aktorka od lat jest miłośniczką i certyfikowanym trenerem jogi. Codziennie poświęca na treningi minimum godzinę. Często też ćwiczenia na macie urozmaica wizytą na basenie. 

 

Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane III) 

hafpor-julius-Bjornsson

Trzeci z aktorów grających Górę (w momencie gdy ten zyskuje aparycję Frankensteina) to znany strongman i jeden z najsilniejszych ludzi na świecie. W martwym ciągu poderwał 472 kg! Ciężko w to uwierzyć, ale jako nastolatek był chudym koszykarzem. Teraz waży 185 kg. Trenuje sześć razy w tygodniu, a na śniadanie zjada od 6 do 8 jajek i solidną porcję proszku proteinowego. 

 

Tom Hopper (Dickon Tarly) 

tom-hopper

Choć pojawia się zaledwie w kilku epizodach, to i tak dał się polubić widzom. Aktor jest doskonale wyrzeźbiony, a zawdzięcza to regularnym treningom interwałowym i odpowiedniej diecie. 

 

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

emilia-clarke

Daenerys to główna postać całej sagi. Aktorka sama grała wymagające fizycznie sceny, często też odsłaniała swoje ciało. To wymagało od niej wzorowej formy. Emilia pracowała z Jamesem Douganem. Trener personalny gwiazd Hollywood zalecił jej trening oporowy i ćwiczenia z masą własnego ciała, zwłaszcza pompki i planki. Dbał też regenerację jej organizmu. 

 

Jason Momoa (Khal Drogo)

Jason-Momoa

Aktor grający dowódcę Dothraków ma imponująco wyrzeźbione ciało. Ale paradoksalnie to chyba najbardziej "niezdrowo" prowadzący się aktor w całym tym zestawieniu. Unika siłowni i pasjami pije ciemne piwo. Ale Jason ma swój sposób na fitness. Wstaje wcześnie rano - biega, surfuje i wspina się na skałki. Dzięki temu wieczorem może wychylić kufel ulubionego napoju. Do roli Khala Drogo musiał jednak przygotowywać się na siłowni. Skupiał się na górnych partiach mięśni.