fit.pl mobile logo

Jak gwiazdy Gry o Tron trenowały do swoich ról? Skąd mają taką formę?

Zdecydowana większość aktorów grających w kultowej "Grze o tron" może pochwalić się świetnym wyglądem i mięśniami ze stali. Oczywiście poza Robertem Baratheonem (Mark Addy), no ale on ginie już w pierwszym sezonie. Jak do swojej roli przygotowywali się Kit Harington (Jon Snow), Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau), Jason Momoa (Khal Drogo) i Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) i inni?

Kit Harington

Kit-Harington

Od zawsze Kit cieszy się szczupłą sylwetką. Ma naturalną szybką przemianę materii, dlatego zdobycie mięśni wymagało od niego dużo większego zaangażowania od innych. Aktor musiał przejść na specjalną, wysokokaloryczną dietę. Codziennie zjadał 5000 kalorii. Na talerzu gościły głównie ryż, słodkie ziemniaki i kurczak. 

 

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister )

Nikolaj-Coster-Waldau

Aktor przyznał w jednym z wywiadów, że nie lubi treningów na siłowni, a bieganie na bieżni, to dla niego katorga. Zdecydowanie woli więc bieganie i ćwiczenia cardio w plenerze. Sporo jeździ na rowerze górskim. Dba też o mięśnie pleców i stabilizację kręgosłupa. 

 

Nathalie Emmanuel (Missandei) 

Nathalie-Emmanuel

Choć sama nie uczestniczy w wymagających scenach walki i tak musi wyglądać zjawiskowo. Aktorka od lat jest miłośniczką i certyfikowanym trenerem jogi. Codziennie poświęca na treningi minimum godzinę. Często też ćwiczenia na macie urozmaica wizytą na basenie. 

 

Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane III) 

hafpor-julius-Bjornsson

Trzeci z aktorów grających Górę (w momencie gdy ten zyskuje aparycję Frankensteina) to znany strongman i jeden z najsilniejszych ludzi na świecie. W martwym ciągu poderwał 472 kg! Ciężko w to uwierzyć, ale jako nastolatek był chudym koszykarzem. Teraz waży 185 kg. Trenuje sześć razy w tygodniu, a na śniadanie zjada od 6 do 8 jajek i solidną porcję proszku proteinowego. 

 

Tom Hopper (Dickon Tarly) 

tom-hopper

Choć pojawia się zaledwie w kilku epizodach, to i tak dał się polubić widzom. Aktor jest doskonale wyrzeźbiony, a zawdzięcza to regularnym treningom interwałowym i odpowiedniej diecie. 

 

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

emilia-clarke

Daenerys to główna postać całej sagi. Aktorka sama grała wymagające fizycznie sceny, często też odsłaniała swoje ciało. To wymagało od niej wzorowej formy. Emilia pracowała z Jamesem Douganem. Trener personalny gwiazd Hollywood zalecił jej trening oporowy i ćwiczenia z masą własnego ciała, zwłaszcza pompki i planki. Dbał też regenerację jej organizmu. 

 

Jason Momoa (Khal Drogo)

Jason-Momoa

Aktor grający dowódcę Dothraków ma imponująco wyrzeźbione ciało. Ale paradoksalnie to chyba najbardziej "niezdrowo" prowadzący się aktor w całym tym zestawieniu. Unika siłowni i pasjami pije ciemne piwo. Ale Jason ma swój sposób na fitness. Wstaje wcześnie rano - biega, surfuje i wspina się na skałki. Dzięki temu wieczorem może wychylić kufel ulubionego napoju. Do roli Khala Drogo musiał jednak przygotowywać się na siłowni. Skupiał się na górnych partiach mięśni.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl