fit.pl mobile logo

Kliczko do Sosnowskiego: Mam nadzieję, że nie uciekniesz z ringu

29 maja na ringu Veltins Arena w Gelsenkirchen mistrz Europy Albert Sosnowski skrzyżuje rękawice z mistrzem świata Ukraińcem Witalijem Kliczko
- To już nasza druga konferencja prasowa i widzę, jak Albert chce walczyć i pokazać swoje umiejętności. Wiem, że nie będzie łatwo. Wielu ludzi powiedziało krytyczne słowa, a ja zdaję sobie sprawę, że to będzie dobra walka. Zobaczymy kto będzie mocniejszy. Młody pięściarz, czy bardziej doświadczony - powiedział Kliczko podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w Warszawie.

- Mam nadzieję, że nie uciekniesz przede mną. Jestem już co prawda staruszkiem i mam mnóstwo siwych włosów, ale posiadam jeszcze wystarczającą siłę - mówił Ukrainiec mający na koncie więcej nokautów niż Mike Tyson. Dodał, że lekceważyć Sosnowskiego nie będzie, gdyż to młody, ale bardzo perspektywiczny zawodnik.
 

Choć niewielu daje szansę na zwycięstwo Polakowi ten zapowiada, że na niemiecki stadion jedzie po zwycięstwo. O tym, że walka będzie ciężka mówi również sam Kliczko

Jaka jest recepta na sukces 31-letniego „Dragona”? Sosnowski wierzy, że odpowiedni program treningowy oraz wiara w siebie sprawią, że odbierze mistrzowski tytuł sławnemu Ukraińcowi, który poza sportem zaangażowany jest w politykę.

Sosnowski nie potrzebował dużo czasu do namysłu, gdy dostał propozycję walki z Kliczko, choć spadła ona nieoczekiwanie. - Wiedziałem, że mój menadżer prowadzi rozmowy z obozem Witalija, ale nie wierzyłem, że to się uda. Gdy okazało się inaczej, przeszły mnie ciarki i cieszyłem się. Teraz jestem już spokojny, mam zamiar dobrze się przygotować. Przed walką szanse są 50 na 50. Choćbym miał przegrać przez nokaut to taka walka jest spełnieniem marzeń – opowiadał Sosnowski, który ma za sobą 48 profesjonalnych walk (w tym 45 wygranych), a Ukrainiec 41.
 

Dodał, że dzięki zaproszeniu do walki o mistrzowski pas jego kariera zaczyna się na nowo, nabiera przyspieszenia. - Szykowałem się do obrony mistrzostwa Europy, a tu dostałem szansę walki o mistrzostwo świata z Witalijem Kliczko. Jednak do wygranej nie wystarczy sama siła. Ważne też są taktyka i elementy szybkościowe. Wykorzystamy do najwyższego poziomu moją ruchliwość, szybkość i agresywność. Nie jadę do Niemiec po to, żeby tylko wejść do ringu i wziąć moją gażę za udział w walce. Coraz mocniej do mnie dociera, że mogę zostać mistrzem świata! Faktycznie, Witalij ma twardą szczękę, ale czasami musi być ten pierwszy raz, kiedy i ona nie wytrzyma – dodawał sobie otuchy Polak urodzony w Warszawie.
 

O tym, co będzie po walce żaden z bokserów nie chciał mówić.
 

– Teraz w pełni koncentruję się na nadchodzącej walce, nie ma mowy o następnych rywalach. Liczy się dla mnie data 29 maja, wówczas będę musiał pokazać, że jestem silniejszy od Sosnowskiego, a dopiero później będę mógł mówić o następnych rywalach - powiedział mistrz świata WBC Witalij Kliczko.
 

Starszy z braci Kliczko zdradził, że jego przygotowania do walki się już zaczęły. - Boks jest jak szachy, wiem że Albert będzie chciał mnie zaskoczyć. Analizuję jego słabe i mocne strony. To będzie też walka psychologiczna. Wiele czynników od teraz do 29 maja będzie miało wpływ na to, kto będzie w lepszej formie i kto wygra - analizował Ukrainiec, którego trenerem jest Fritz Zdunek.
 

O przygotowaniach Polaka mówił trener Fiodor Łapin. Zdradził, że Sosnowski ma przed sobą pobyt w Zakopanem, następnie w Warszawie i Wiśle. Zawodnik będzie odbywał sparingi z zawodnikami szkoły radzieckiej, z Ukrainy i Rosji, będzie też sparing partner z Anglii. Ważne będą warunki fizyczne, rywale powinni mieć po 2 metry wzrostu.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl