Boxercise Training - boks i fitness w jednym

W 1992 roku w Wielkiej Brytanii powstał Boxercise, czyli ćwiczenia aerobowe, stworzone w oparciu o metody treningu bokserskiego. Choć od powstania Boxercise minęło sporo czasu, właśnie zaczyna zdobywać popularność w Polsce
fit.pl
2012-11-14 00:00
Udostępnij
Boxercise Training - boks i fitness w jednym
Zajęcia najczęściej bazują na takich elementach jak: shadow-boxing (walka z cieniem), skipping (skakanie), hitting pads (tarczowanie), press-ups (pompki), shuttle-runs (krótkie biegi interwałowe) i site-ups (brzuszki).

Boxercise mogą ćwiczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni. Trening skierowany jest do osób o różnym stopniu aktywności fizycznej.   Trening jest bardzo intensywny. Istotą ćwiczeń jest "boksowanie cienia", dzięki czemu nie zrobimy krzywdy sobie ani innym. Nie trzeba mieć również doświadczenia w sztukach walki, by uczestniczyć w takich zajęciach. 

Boxercise to zajęcia o charakterze wydolnościowym, które usprawniają prace podstawowych układów organizmu: krążenia oraz oddechowego. Zajęcia pozwalają również na odstresowanie się, wyzwolenie od skumulowanej negatywnej energii. To doskonały trenintg podnoszący poczucie własnej wartości. gdyż instrukotrzy bardzo często zachęcają uczestników zajęć do walki ze swoimi słabościami. 

Trening pozwala wzmocnić odpowiednie mięśnie, które w trakcie zajęć tego typu są szczególnie osłabione. Mowa tutaj o mięśniach pleców, które przez przyjmowanie bokserskiej, zgarbionej sylwetki są osłabione, a także wzmocnieniu mięśni brzucha i dna miednicy, ze względu na często występujące na zajęciach elementy podskoków, wyskoków i biegów.

Boxercise prowadzi do poprawy wydolności oraz wytrzymałości siłowej. Wpływa na poprawę parametrów dynamiki, równowagi oraz koordynacji ruchowej. Boxercise rozwija gibkość i elastyczność. Pośrednio uczestniczy również w procesach spalania tkanki tłuszczowej. Poprawia sprawność i wytrzymałość całego organizmu. Podczas zajęć dużą uwagę skupia się na oddechu oraz koncentracji. Dzięki temu, kolejną zaletą zajęć jest element relaksacji oraz pracy nad własnym umysłem.

www.fit.pl