Kołdra obciążeniowa – sposób na zakwasy

Kołdra obciążeniowa potrafi przynieść ulgę nadpobudliwym i zmagającym się z nerwicą dzieciom. Wspiera także osoby dorosłe, które cierpią na trudności z zasypianiem. Kołdra pozwala też we właściwy sposób poczuć swoje ciało i jego ciężar, poprawiając odbieranie sensoryczne i rozładowując nadmierny stres
2017-10-23 00:00
Udostępnij
Kołdra obciążeniowa – sposób na zakwasy

Odzież i kołdry obciążeniowe. Czym są i do czego służą?

Kołdra obciążeniowa to, mówiąc w skrócie, produkt medyczny ułatwiający spokojne zasypianie osobom o skołatanych nerwach i nadmiernym pobudzeniu.

Magiczne kołdry i koce, za sprawą swoich niezwykłych właściwości, znalazły uznanie wśród dziennikarzy magazynu „Forbes”. Redaktorzy zdecydowali się poświęcić osobny artykuł tej wyjątkowej pościeli. Więcej na temat koców można przeczytać pod tym linkiem: https://www.forbes.com/fo...er=https://www.google.pl/.
Co ciekawe, na rynku pojawiła się nie tylko pościel, ale również odzież obciążeniowa. Jej głównym zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje, obciążanie wybranych partii ciała. Jest swego rodzaju elementem wspierającym trening siłowy, stymulując mięśnie do wytężonej pracy, przez co pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę. Zaletą odzieży obciążeniowej jest też to, że nasze ręce pozostają wolne, dzięki czemu możemy wykonywać dowolne ćwiczenia. Ponadto, niektóre z tych strojów można nosić pod zwykłymi ubraniami.

Ważną kwestią, o której należy wspomnieć, jest też fakt, że ubrania obciążeniowe są również pomocne po wykonaniu treningu siłowego – łagodzą objawy związane z zakwasami i przetrenowaniem.
Więcej na temat odzieży obciążeniowej można przeczytać na stronie https://en.wikipedia.org/wiki/Weighted_clothing.

Kołdry obciążeniowe dla dzieci – w trosce o spokojny sen pociech o specjalnych potrzebach
Kołdra obciążeniowa Senso Rex została stworzona z myślą o najmłodszych. Z jednej strony zapewnia komfort podczas chłodnych nocy, z drugiej – stanowi nowoczesny wyrób medyczny wyprodukowany na indywidualne zamówienie. Wewnątrz kołdry znajdują się szklane małe kuleczki. Produkt jest w pełni hipoalergiczny i bezpieczny dla dziecka. Jest wykonany z naturalnych materiałów.

Kiedy warto kupić dziecku kołdrę obciążeniową?

Kołdra sprawdzi się przede wszystkim w przypadku maluchów z dysfunkcjami, takimi jak autyzm, zespół Aspergera czy ADHD, ale nie tylko. Pozwala szybciej się wyciszyć, ukoić nerwy i dobrze wypocząć dzieciom w każdym wieku i o różnym temperamencie.

Jeśli Twoje dziecko cierpi na nadpobudliwość, jest nerwowe i rozdrażnione, dobrym pomysłem jest otulenie go kołderką i skłonienie na przykład do drzemki w ciągu dnia. O skuteczności produktu świadczy fakt, że jest on stosowany i rekomendowany przez terapeutów integracji sensorycznej, pracujących na co dzień z dziećmi z autyzmem, ADHD czy Aspergerem.

Kołdra obciążeniowa dla dzieci – szereg korzyści

W tego rodzaju specjalistyczną kołdrę warto zainwestować z co najmniej kilku przyczyn:

  • komfort i wygoda – kołdra ułatwia relaks i odprężenie pociechy podczas snu;
  • pozytywny wpływ na samopoczucie i kondycję fizyczną dziecka;
  • odpowiedni stosunek wagi kołdry do masy ciała dziecka – kołdra Senso Rex waży tyle, ile 15% całkowitej wagi pociechy;
  • większy komfort snu i spokojniejszy sen;
  • łatwa w czyszczeniu – wystarczy uprać ją ręcznie lub oddać do pralni chemicznej; aby ograniczyć trudne do
  • usunięcia zabrudzenia, warto zaopatrzyć się w poszewki na kołdrę;
  • lepsza koncentracja w ciągu dnia.

Kołdry są dostępne w różnych wielkościach:
120x180,
135x200,
140x190,
150x200.
Warto też zaopatrzyć się w poszewki dopasowane do rozmiarów kołder. Można je nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego https://senso-rex.com/en.

Senso-REX – tam, gdzie estetyka spotyka się z terapią prozdrowotną

Przez lata byliśmy przekonywani przez producentów pościeli medycznej, że sprzęt rehabilitacyjny nie może prezentować się estetycznie i zachęcająco. Na szczęście, kołdry z serii Senso-REX skutecznie obalają ten mit. Świetnie w tym kontekście prezentuje się kołdra w geometryczny wzór czarnych zygzaków na białym tle, przeznaczona dla osób dorosłych. Wyróżnia się ona modną w tym sezonie stylistyką, a także dobrymi parametrami prozdrowotnymi. Cechują ją również eleganckie przeszycia, dobre wykrojenie materiału i przyjemne dla ciała, oddychające tkaniny. Istotny jest również fakt, że z produktów medycznych można stworzyć pełen komplet o identycznej stylistyce.

Kołdry obciążeniowe sprawdzają się w przypadku osób cierpiących na zaburzenia snu, które mają poważne kłopoty z zaśnięciem lub często budzą się w środku nocy. Przyniosą ukojenie również osobom z nerwicą i depresją.

Kołdra w motyw kotwic jest idealna do sypialni urządzonej w marynistycznym stylu. Wspiera spokojne zasypianie i ułatwia wypoczynek. Pozwala zapaść w głęboki sen, który jest najbardziej wartościowy dla ludzkiego organizmu. Nieprzerywany niczym relaks wpływa korzystnie na cały organizm, umożliwiając lepszą wydajność w pracy i sprawniejsze funkcjonowanie w ciągu dnia.

Dla zachowania komfortu snu i właściwej higieny, warto zaopatrzyć się też w poszewkę, która ochroni kołdrę przed zabrudzeniami i ułatwi utrzymanie jej w czystości.