Kultowy maraton rowerowy Kaszebe Runda startuje 29 maja !

Jak co roku w ostatnią niedzielę maja Stowarzyszenie RowerOver zaprasza do udziału w największym maratonie rowerowym na Pomorzu – Kaszebe Runda. W tym dniu kaszubskimi drogami przejedzie ok. 2000 kolarzy i kolarek z całej Polski i zagranicy. W imprezie uczestniczą amatorzy wybierając jedną z trzech tras na dystansach 65, 125 lub 195 km. 
fit.pl
2016-05-11 00:00
Udostępnij
Regionalne bufety kolarskie

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, m.in.: plince kaszubskie, jajecznica, szneki z glancem, purcle kaszubskie i ruchanki.

Pakiet startowy

Plastrony bezpieczeństwa z numerami startowymi w jaskrawych kolorach podnoszą poziom bezpieczeństwa startujących. Na mecie każdy uczestnik otrzymuje medal i dyplom z indywidualnym pomiarem czasu. W strefie regeneracji można skorzystać z masażu powysiłkowego oraz ciepłego posiłku.

Magister, doktor lub profesor kolarstwa

We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie - magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.Kaszebe Runda Challenge

Rywalizacja drużyn firmowych o największą sumę łącznie przejechanych kilometrów. W tegorocznej edycji Kaszebe Runda na starcie stanie ponad 500 pracowników pomorskich firm, m.in. ekipy z ASE, INTEL, LPP, ATENA, XTrack, Infoprojekt, JEPPESEN, DYNATRACE.

– Wiadomo nie od dziś, że sport to zdrowie, a podczas maratonu Kaszebe Runda można się przy tym dodatkowo świetnie bawić. Życzę wszystkim – zarówno zawodowcom, jak i amatorom dwóch kółek, wytrwałości i jazdy z wiatrem! –mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Dlatego ogromne gratulacje składam już teraz wszystkim, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tak prężnie rozwijającym się maratonie, jakim jest Kaszebe Runda. Powodzenia!