fit.pl mobile logo

LL Cool J

Raper LL Cool J jest żywym przykładem tego, że dzięki cieżkiej pracy można zbudować rewelacyjną sylwetkę
llcooljKilka lat temu popularny raper stwierdził, że nie jest zadowolony ze swojej formy i postanowił nad nią popracować. Dzięki ciężkiej pracy pod okiem osobistego trenera wypracował godną pozazdroszczenia muskulaturę. Niedawno wydał książkę z zestawem ćwiczeń, który pozwolił mu to osiągnąć.

Jak opowiada jego trener, Dave "Scooter" Honig (który nawiasem mówiąc pracował z zawodowymi sportowcami), LL przyszedł do niego między nakręceniem dwóch teledysków i stwierdził, że chce zrzucić kilka kilogramów. Honig zaczął więc towarzyszyć raperowi podczas jego tras koncertowych, pilnował, by jego pupil właściwie się odżywiał, unikał fast-foodów i słodyczy i opracował dla niego zestaw ćwiczeń, mających za zadanie wyrzeźbienie muskularnej sylwetki.

Współpraca między raperem a trenerem trwa już blisko siedem lat. W tym czasie LL Cool J ciężko harował na siłowni. Jego trening, opracowany przez Honiga, obejmował m.in. ćwiczenia za sztangą, hantlami i na maszynach siłowych, elementy sztuk walki i trening wytrzymałościowy. Efekty były wręcz olśniewające, co można zaobserwować na zdjęciach. Raper i jego trener postanowili to wykorzystać i wydali książkę „My Platinium Body” („Moje platynowe ciało”), zawierającą zestawy ćwiczeń, pozwalające wypracować muskularną sylwetkę. Prezentowany w nich trening jest podzielony na kilka poziomów, w zależności od zaawansowania i płci (brązowy, srebrny, złoty i platynowy oraz diamentowy dla kobiet).

– Ten trening zmienił moje życie – mówi James Todd Smith, czyli LL Cool J. – Mam nadzieję, że odmieni też życie innych. Chcę w niej pokazać, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć wszystko, co się chce. Chcę się po prostu podzielić tym niezwykłym przeżyciem, jakim była dla mnie praca nad własnym ciałem.

Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że nie jest sztuką pracować nad swoim ciałem, jeśli ma się do pomocy osobistego trenera, własną siłownię i miliony dolarów na koncie. Ale jak mówi LL, to wszystko nie ma znaczenia, jeśli w parze nie idzie ciężka praca. – Samo chodzenie do siłowni, nawet super wyposażonej, nie sprawi, że będziesz super sprawny – mówi. – Wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby być w formie. Trzeba po prostu chcieć. Tak naprawdę do ćwiczeń wystarczą hantle, mata i ławeczka i już można zaczynać. Nauczyłem się, że jeśli tylko czegoś bardzo chcesz, wszystko jest możliwe. Rzecz w tym, by każdego dnia pracować.

ll cool jNie każdy jednak jest w stanie wytrzymać regularny trening i wytrwać w postanowieniu pracy nad sobą. Ale LL i na to ma odpowiedź: – Zawsze może przyjść zniechęcenie i wcale nie mówię, że osiągnięcie tego, co udało mi się wypracować, jest łatwe. To bardzo ciężka praca. A podstawą jest nasze nastawienie. Każdy zdrowy człowiek może osiągnąć wszystko, co opisałem w swojej książce. Potrzeba do tego tylko kilku rzeczy: wiary, chęci i determinacji, czyli wszytko to, co tkwi w naszej głowie. Warto sobie uzmysłowić, że ćwiczenia to olbrzymia inwestycja w zdrowie: dają one nie tylko sprawność i wytrzymałość, ale także pewność siebie. A to wspaniałe uczucie, jeśli coś sobie postanowisz i później tego dokonasz. Zyskujesz zaufanie do samego siebie.

LL Cool J zachęca do urozmaicania swoich treningów. Przyznaje, że sam bardzo często próbował różnych metod treningowych, aby uniknąć nudy w siłowni i przetestować możliwości i ograniczenia swojego organizmu. Dzięki temu od siedmiu lat regularnie trenuje i udało mu się pokonać chwile zwątpienia.

39-letni raper mówi, że nigdy nie był w tak dobrej formie, w jakiej jest teraz. W jednym z wywiadów stwierdził, że gdyby spotkał samego siebie w wieku 27 lat ten młodszy nie miałby z nim żadnych szans. A pracę nad sobą chętnie porównuje do takich wyczynów, jak przebiegnięcie maratonu. – Trenowałem chwilami bardzo intensywnie, może nawet mocniej niż wielu sportowców – mówi. – Ale opłacało się. Teraz, widząc efekty tej pracy, doświadczam czegoś na kształt uczucia, jakiego doznają ludzie, którzy zdołali ukończyć maraton lub wdrapali się na szczyt góry. To niesamowite i dające bardzo dużo satysfakcji uczucie.

www.fit.pl

Fot. getactivemagazine.com

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl