fit.pl mobile logo

Magdalena Waligórska: Na siłowni „czyszczę umysł”

Serialowa aktorka, uwielbiana za rolę Violetki w „Ranczu” zrezygnowała z biegania i wybrała zajęcia na siłowni. Treningi w klubie to dla niej ideale miejsce do dbania o figurę i formę, a opieka trenerska dodatkowo motywuje
Jest przeciwniczką diet i głodówek. Uważa, że tylko racjonalne odżywianie i aktywność fizyczna są kluczem do bycia zdrowym, szczupły i szczęśliwym. Magdalena Waligórska specjalnie dla jeden ze swoich ról teatralnych zaczęła biegać, ponieważ jej bohaterka była typem osoby aktywnej. Z czasem odkryła uroki siłowni i teraz tam spala zbędne kalorie i szlifuje kondycję

Jest Pani entuzjastką zdrowego trybu życia. Co według Magdaleny Waligórskiej oznacza „być fit”?


Na pewno czuję się zwolenniczką zdrowego stylu życia, ale bez przesady. Na co dzień przede wszystkim koncentruję się na przestrzeganiu zasad prawidłowego odżywiania, uprawiam sport, spędzam czas na świeżym powietrzu i wysypiam się.

Zdrowego jedzenia nie utożsamia Pani z dietą. Jakie jest Pani zdanie na ich temat?

Nie i co więcej – uważam, że diety nie mają sensu, bo tylko rozregulowują metabolizm. Stosowałam różne diety jako nastolatka, a nawet na studiach, ale dopiero gdy zaczęłam mieć problemy zdrowotne z wątrobą i trzustką efekty odchudzania zaczęły być widoczne. Byłam wtedy przez 4 miesiące na bardzo ostrej diecie i dopiero  kiedy schudłam, zrozumiałam że 2 tygodnie głodowania nic nie są w stanie zmienić.

Co jest najtrudniejszego w dbaniu o prawidłową wagę?

Powstrzymywanie się przed pożeraniem ukochanych, kalorycznych dań w dużych ilościach. W małych - można, bo jak się tego nie robi, to żyje się w jakiejś schizie...

Cezary Żak to Pani kolega z planu serialu „Ranczo”, który kilka lat temu  napisał książkę-poradnik „Moja skuteczna dieta”. Czy rozmawiała Pani z nim na temat odchudzania i diety?

Nie, nigdy. Pamiętam tylko jak kiedyś Czarek opowiadał o tym, że dla niego ważniejsza była dieta, bo sport sprawiał, że był bardziej głodny. Ja myślę odwrotnie, nie akceptuję diet.

Czy catering na planie filmowym sprzyja zachowaniu smukłej sylwetki?

Stanowczo nie, o czym świadczą figury tych, którzy przy filmie pracują - oświetlaczy, wózkarzy, szwenkierów. Jest dużo, tłusto i zazwyczaj z dość tanich produktów.

Czy aktorki powinny być szczupłe?

Myślę, że aktorki – tak jak ludzie, jedne powinny być szczupłe, inne nie. Tylko jeśli będziemy się różnić mamy szansę na pracę. To jest przykład mojej koleżanki z roku – Eli Romanowskiej, którą widzowie mogą kojarzyć z „Rancza” jako żonę Pietrka. Jest inna niż większość koleżanek i gra bardzo dużo.

Jakich zasad zdrowego gotowania Pani przestrzega?

Nie przesadzam z solą i tłuszczem. W mojej kuchni używa się tylko oliwy z oliwek. Mam odpowiednie garnki i patelnie i zawsze staram się używać ich we właściwy sposób, więc np. porysowana patelnia teflonowa natychmiast wylatuje z mojej kuchni.

[-------]

mw2Jak ocenia Pani swoje zdolności kulinarne? Która kuchnia odpowiada Pani gustom smakowym?

Lubię gotować i uwielbiam kuchnię francuską. Myślę, że gotuję całkiem nieźle, o czym świadczy to, że część znajomych doprasza się, żeby wpaść do mnie na obiad, kolację czy nawet śniadanie i zamawiają sobie konkretne potrawy, które chcieliby bym znów dla nich ugotowała.  Jeśli chcę się „popisać” w kuchni - robię omlety z mascarpone i świeżymi truskawkami. Są idealnie puszyste.
Jak dba Pani o kondycję?

Mam taki system, że co rok wymyślam sobie nowy sport albo aktywność, której jeszcze nie robiłam, żeby się nie nudzić sportem. Tak przeszłam przez jogę asthangę, balet, rolki, pływanie, a teraz chodzę na siłownię Calypso  niedaleko miejsca gdzie mieszkam. Dlaczego? Przygotowywałam się do premiery „Raju” w reż. Marcina Bortkiewicza w Teatrze Rampa i wymyśliłam sobie, że moja bohaterka Filipina jest pewnie takim typem człowieka, który biega. W ramach przygotowania do roli postanowiłam też zacząć biegać, ale mi nie szło - za każdym razem wracałam lekko podziębiona, a nie mogłam sobie pozwolić na chorowanie. Wtedy zdecydowałam się na siłownię i okazało się to idealne miejsce. Chodzę tam zazwyczaj rano, jak prawie nikogo nie ma, biegam, ćwiczę na maszynach i „czyszczę umysł”.

Czy korzystała Pani z usług trenera personalnego?

Tak i wydaje mi się, że warto współpracować z kimś doświadczonym, szczególnie jak ma się problemy z motywacją. 

Czy jest Pani zadowolona ze swojego obecnego wyglądu...wagi, kondycji?

Zawsze się można oczywiście do czegoś  przyczepić... ale staram się nie przyczepiać tylko dziękować za to, co mam. I nie tylko w sensie urodowym, ale ogólnie – w życiu.

Jak na co dzień dba Pani o urodę?

Myślę, że nie mam jakiejś magicznej formuły:-) Robię to co wszyscy... może z jednym wyjątkiem. Od kilku lat w ogóle nie używam mydła w trakcie kąpieli. Myję się tylko wodą i dzięki temu nie mam problemu z przesuszoną skórą i uczuleniami.

Co ciekawego kryje Pani kosmetyczka? Jakie preparaty poleciałaby Pani czytelniczkom fit.pl?

Z ostatniej podróży do Maroka przywiozłam sobie różne specyfiki, których używają tamtejsze kobiety np. gliniana tarka do pięt czy szminka z sproszkowanego maku i  olejek arganowy na włosy.

Czym poprawia sobie Pani humor?

Uwielbiam chodzić do kina i czytać książki psychologiczne. To mi pomaga. A czasem iść z przyjaciółmi na imprezę i się wyszaleć.

Jak wyglądają Pani chwile relaksu?

Relaks to dla mnie poranek z kawą i książką we własnym łóżku, kiedy nigdzie nie muszę pędzić. Uwielbiam to.

Czy przy wielkanocnym stole będzie Pani liczyć kalorie i pamiętać o zdrowym trybie życia?

W święta pewnie pojedziemy do lasu na długi spacer, więc po powrocie z rozkoszą pożrę kawałek serniczka. Życzę wszystkim zdrowych świąt!

fot. Darek Senkowski

Rozmawiał: Iza Fryszkowska

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl