Moda plażowa to nie tylko barwne kostiumy jedno- lub dwuczęściowe. To również duża ilość dodatków, które zdecydują o Twoim plażowym wizerunku
fit.pl
2015-07-01 00:00
Udostępnij
Modnie na plaży
pareoWybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego jest niezwykle istotny. Jeśli posiadasz kostium tylko w połowie jesteś przygotowana do plażowania. Wybierając się na plażę i chcąc zachwycić innych powinnaś sięgnąć po wiele dodatków takich jak: kapelusze, torby, chusty, a nawet specjalną biżuterię plażową.

Świetnym dopełnieniem kostiumu plażowego jest pareo, które możesz zastąpić luźnymi kolorowymi sukienkami, a także, tu uwaga, T-shirtami swojego partnera. Im większe i bardziej kolorowe tym lepiej. Pareo przyda się na plaży, gdy chcesz osłonić ramiona lub brzuch, gdy za bardzo spaliły się słońcem. W ten sam sposób możesz wykorzystać sukienkę lub koszulkę. Pamiętaj w tym sezonie najmodniejsze są wzory kwiatowe. Wszystkie kolory są dozwolone, jednak na plażowych kreacjach przede wszystkim będzie dominował kolor turkusowy.

Ten sezon należeć będzie do stylu marynarskiego. Częstymi akcesoriami są okulary przeciwsłoneczne, słomkowe kapelusze, koszyki lub duże torby, w które zmieścisz wszystkie niezbędne plażowe akcesoria.

Jaki kostium pasuje do Twojej budowy ciała?

Warto również pamiętać o nakryciu głowy. W tym sezonie możemy zdobyć się na odrobinę szaleństwa. Wywiąż fantazyjnie chustę lub załóż duży słomkowy kapelusz z szerokim rondem – koniecznie biały! Jeśli wolisz sportowy styl, możesz wybrać sportową czapeczkę z daszkiem. W tym sezonie supermodny będzie buff, czyli kawałek elastycznego materiału w kształcie tuby, który można zakładać na mnóstwo różnych sposobów - jak czapkę, chustkę, szeroką opaskę itd. do nabycia w sklepach sportowych.

Dopełnienie stroju stanowią oczywiście buty. Najczęściej są to japonki, sandały i klapki, choć odpowiednie są też jasne, płytkie trampki i baleriny.

Aby chronić swoje oczy, warto zainwestować w duże okulary przeciwsłoneczne. Im większe, tym lepsze. Oprawki vintage rodem z lat 50., 60., i 70. lub też są utrzymane w klimacie kultowych okularów typu "aviator" są jak najbardziej trendy tego lata.

www.fit.pl