MTV Dance - taneczny pomysł na jesienną chandrę

Badania dowodzą, że jesienią około 10% Polaków obserwuje u siebie spadek energii i dobrego nastroju. Niezwykle skutecznym remedium na sezonowe obniżenie formy jest ruch, a w szczególności taniec. Jedną z najbardziej energetycznych technik jest MTV Dance, wybuchowa mieszanka różnych stylów, która napełnia pozytywną energią
fit.pl
2013-01-11 00:00
Udostępnij
MTV Dance - taneczny pomysł na jesienną chandrę
Taniec pobudza wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, które poprawiają nastrój i dodają chęci do życia.

Tańcząc uwalniamy towarzyszące nam emocje, jednocześnie doskonaląc nasze relacje z innymi ludźmi. Wywiera to także korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego układu limfatycznego oraz wzmocnienie odporności, która jesienią jest szczególnie narażona na działanie drobnoustrojów i bakterii. Spośród różnorodnych technik i stylów tańca, wyróżnia się MTV Dance - forma, która może być pomocna w walce z sezonowym przygnębieniem.

mtv-dance2(1)

MTV Dance wywodzi się z estradowej tradycji disco, gdzie muzykom podczas występu towarzyszy grupa taneczna. To show, który jest ilustracją hitów emitowanych przez najpopularniejsze stacje muzyczne z całego świata. Wbrew powszechnemu przekonaniu, ten styl nie jest zarezerwowany jedynie dla profesjonalistów.

Obecnie MTV Dance wykonywać może każdy, zarówno osoby od dawna marzące o staniu w świetle reflektorów na planie teledysku, jak i te, które nie mają doświadczenia w tańcu. Nauka profesjonalnych układów choreograficznych, do tej pory obserwowanych jedynie na szklanym ekranie, na dobre zagościła w ofertach szkół tańca.

MTV Dance to stosunkowo nowy trend, cieszący się dużą popularnością, nie tylko że względu na możliwość uczenia się tych samych układów, z którymi zmagają się największe gwiazdy muzyki. Jest to styl łączący w sobie elementy hip hopu, funky, lockingu, wackingu i jazzu, tworząc z nich całość w postaci starannie przemyślanej, profesjonalnej choreografii.

Z naszego doświadczenia wynika, że MTV Dance jest dobrą propozycją dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się na jeden styl, lubią różnorodność i nowe wyzwania.

Kurs tańca MTV to także okazja do zdobycia umiejętności, którymi można zabłysnąć na klubowych parkietach. Poznane w trakcie zajęć kroki taneczne dodają pewności siebie i pozwalają poczuć się swobodnie, o czym warto pamiętać szczególnie przed zbliżającą się zabawą sylwestrową i karnawałem. Dlatego zamiast podglądać gwiazdy tańca i muzyki, leżąc przed telewizorem, warto zapisać się na kurs MTV Dance, który nie tylko wzbogaci taneczne umiejętności, ale przede wszystkim poprawi samopoczucie i napełni pozytywną energią.

www.taniec.fit.pl