fit.pl mobile logo

Muzyka i ćwiczenia idą ze sobą w parze

Ćwiczenia fizyczne są niewątpliwie korzystne dla naszego zdrowia. Często jednak trudno jest znaleźć motywację do regularnych treningów. Muzyka może być tutaj cudownym sojusznikiem. Dlaczego warto ćwiczyć przy muzyce?

Motywacja

Muzyka może być tym pierwszym krokiem, który skłoni nas do wstania z kanapy i rozpoczęcia treningu. Wyobraź sobie, jak twój ulubiony energetyczny kawałek sprawia, że chcesz tańczyć. To samo uczucie można przekształcić w chęć do ćwiczeń. Dźwięki ulubionych piosenek mogą sprawić, że będziemy bardziej zaangażowani w trening i chętniej do niego wrócimy. Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń odciąga uwagę od dyskomfortu związanego z wysiłkiem, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń dłużej i bardziej efektywnie. W dyscyplinach takich jak bieganie czy jazda na rowerze, stały rytm muzyki może pomóc w utrzymaniu stałego tempa.

Poprawa nastroju

Muzyka, podobnie jak ćwiczenia, może stymulować wydzielanie endorfin - hormonów szczęścia, co potęguje uczucie satysfakcji i radości z treningu. Zarówno muzyka, jak i ćwiczenia fizyczne są znanymi środkami redukującymi poziom stresu i lęku.

Zwiększenie wydajności

Badania pokazują, że ćwiczący przy muzyce często wykonują ćwiczenia z większą intensywnością w porównaniu z tymi, którzy trenują w ciszy. Dźwięki ulubionych melodii mogą motywować do dłuższego utrzymywania określonej aktywności, poprawiając tym samym wytrzymałość fizyczną. Muzyka może pomóc w nauce koordynacji i rytmu, co jest kluczowe w pewnych dyscyplinach sportowych i rodzajach ćwiczeń, takich jak taniec czy zajęcia Zumba.

Relaks i regeneracja

Po intensywnym treningu, spokojna, relaksująca muzyka może pomóc w rozluźnieniu mięśni i przyspieszeniu regeneracji. Muzyka pomaga skoncentrować się na teraźniejszości, co w połączeniu z aktywnością fizyczną pozwala zapomnieć o codziennych troskach i stresach. To rodzaj medytacji w ruchu. Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni, zwłaszcza gdy skupiamy się na melodiach i rytmach, które odzwierciedlają ruchy naszego ciała.

Mając na uwadze powyższe korzyści, warto zastanowić się, jakie kawałki dodać do swojej playlisty treningowej.

 

10 energetyzujących kawałków do ćwiczeń:

 1. Kanye West – "Stronger"
 2. David Guetta ft. Sia – "Titanium"
 3. Survivor – "Eye of the Tiger"
 4. Mark Ronson ft. Bruno Mars – "Uptown Funk"
 5. Beyoncé – "Run the World (Girls)"
 6. Calvin Harris – "Feel So Close"
 7. Eminem – "Lose Yourself"
 8. Dua Lipa – "Physical"
 9. Justin Timberlake – "Can`t Stop the Feeling!"
 10. Lady Gaga – "Bad Romance"

Oczywiście, wybór muzyki do ćwiczeń jest bardzo indywidualny i zależy od osobistych preferencji. Ważne jest, by dobrać takie kawałki, które naprawdę dodają energii i pomogą Ci w pełni skupić się na treningu. Warto regularnie aktualizować swoją playlistę, by nie wpadać w rutynę i czerpać radość z każdego treningu przy dźwiękach ulubionych melodii.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl