Przybranie na wadze powoduje nerwowość, obniżenie pewności siebie i brak silnej woli. Naukowcy wskazują, że nadwaga wywołuje zmiany nie tylko w naszej sylwetce, ale również w naszej psychice 
fit.pl
2014-08-25 00:00
Udostępnij
Nadwaga zmienia osobowość


Wiedza na temat złych skutków nadwagi jest powszechnie znana. Ale do tej pory nie pojawiły się informacje dotyczące wpływu otyłości na zdrowie psychiczne.

Badacze ze Stanowego Uniwersytetu Medycznego na Florydzie wskazują, że osobom cierpiącym z powodu nadwagi, trudniej jest schudnąć, gdyż nie mają one w sobie tyle silnej woli, co osoby o smukłej sylwetce. Dodatkowo - osobom otyłym trudniej przychodzi podejmowanie decyzji. Głównie tych związanych ze zmianą stylu życia.

Autorka badań, Angelina Sutin, zaznacza, że nadwaga to nie tylko kwestia ciała, ale również i ducha. Zbyt drastyczne przybranie na wadze może powodować zmiany w psychice. Ekspertka wskazuje również, że osoby, które przybrały na wadze są z reguły bardziej narażone na dalszy przyrost masy ciała, co w dużej mierze jest spowodowane brakiem silnej woli.

Podczas przeprowadzonych badań, naukowcy zauważyli, że osoby z nadwagą są bardziej nerwowe i impulsywne. Dlatego walkę z nadwagą należy zacząć od umysłu – uzdrawiając myślenie, pomagamy uzdrowić przemianę materii i odzyskać zgrabną sylwetkę. 

Stwierdzenie, iż nadwaga wpływa destrukcyjnie na naszą osobowość nie jest niczym nowym, ale warto  też czasem i o tym pomyśleć - zwłaszcza w kontekście "przekarmianych" dzieci.

www.fit.pl