fit.pl mobile logo

Najsłynniejsze diety Judith Rodriguez

Często bywa tak że ludzie pragnący zrzuć niechciane fałdy gubią się wśród wielu sprzecznych informacji na temat diet. Koleżanki z pracy mówią, że nie da się wytrwać na niskokalorycznej, w gazecie piszą żeby uważać na wysokobiałkowe, bo niszczą nerki, a w telewizji ostrzegają, że diety oparte o niski indeks glikemiczny są niepotwierdzone naukowo
W tym wszystkim nie wiadomo komu wierzyć i gdzie szukać pomocy. Do tego wymyślne nazwy i mnogość wariacji, potrafią nieźle skołować. Autor książki "Najsłynniejsze diety" Judith Rodriguez, żeby im pomóc, chciał usystematyzować wszystkie obecnie popularne sposoby odżywiania, ocenić ich wartość naukową oraz skuteczność w działaniu.

W tym celu poza krótkim opisem, każda z diet oceniona jest w trzystopniowej skali pod względem czasu jaki można ją stosować (czy jest to dwutygodniowa głodówka, czy raczej dieta na całe życie), łatwości w stosowaniu (dostępność produktów, złożoność przygotowywania posiłków), jak nadaję się do stosowania przez całą rodzinę, kosztu produktów oraz uzasadnienia naukowego (tutaj autor odejmuje punkty za niepotwierdzone teorię i możliwe szkodliwe działanie diety). Pomysł skali jest bardzo dobry, łatwo dzięki temu odrzucić diety o niepotwierdzonej skuteczności, niebezpieczne dla zdrowia oraz te najbardziej kosztowne lub czasochłonne, jeśli nam na tym zależy. Dodatkowo przy każdej z diet znajduje się przykładowy, tygodniowy jadłospis, choć tak naprawdę nie wiadomo po co.

Niewiele może on nam powiedzieć i całkowicie nie oddaje charakteru diety, kiedy podzielona jest ona na, ostatnio popularne fazy lub cykle. Do tego bardzo częsty brak miar porcji produktów nie pozwala wprowadzać ich w życie.

Wracając do opisu, jest on niestety zbyt krótki żeby powiedzieć coś więcej o każdym planie. Jedyne co daje to ogólny ogląd na najbardziej zasadnicze jego założenia. Bardziej może nas zainteresować konkretnym sposobem żywienia i odesłać do innych źródeł. Pod tym względem publikacja trzyma wysoki poziom. Za każdym razem umieszczono listę książek i stron internetowych, które pomogą nam rozszerzyć informację o diecie, która nas bardziej zaciekawi. Warto zwrócić uwagę na pracę tłumacza, ponieważ dodano polskie strony i książki jeśli tylko takowe istnieją. Skoro już jesteśmy przy temacie języka, trzeba zaznaczyć, że książka została napisana w Stanach Zjednoczonych i odnosi się do tamtych reali. I niestety wiele z bardziej interesujących planów jest dostępne tylko w książkach i w języku angielskim, nie dostępnych na rynku polskim. Niestety może to okazać się frustrujące jeśli któryś ze sposobów "odtłuszczania" zainteresuje nas, a okaże się że nie mamy możliwości by poszerzyć wiadomości na jego temat i wprowadzić go w życie.

Książka "Najsłynniejsze diety" jest napisana przystępnym językiem i ma naprawdę, bardzo ładną i ciekawą oprawę graficzną. Niestety zdawkowa ilość informacji w niej zawartych czynią z niej bardziej rozbudowaną broszurę niż poważny przewodnik po żywieniu. Biorąc jednak pod uwagę niewygórowaną cenę trzydziestu złotych, może ona być ona dobrą inwestycją dla tych którzy nie znaleźli jeszcze swojego sposobu na odchudzanie.

Damian Parol

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl