Eks Beatles skończył pracę nad swoją pierwszą książką kucharską. Znajdą się w niej przepisy na dania jarskie. Muzyk jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mięsa! 
fit.pl
2012-03-14 00:00
Udostępnij
Paul McCartney chwali wegetarianizm!
Przygoda McCartneya z wegetarianizmem sięga lat 70-tych. Do wyeliminowanie mięsa z codziennego menu namówiła go żona Linda. Muzyk jest bardzo zaangażowanym członkiem kampanii „Meat Free Monday” promującej wegetariański sposób odżywiania. W ramach działalność na rzecz kampanii napisał nawet list do władz Indii, prosząc o ustanowienie w tym kraju dnia wegetarianizmu. W Indiach bowiem wysoki procent mieszkańców deklaruje stosowanie jarskiej kuchni. 

Artysta w swoim kulinarnym poradniku  „The Meat Free Monday Cookbook” („Bezmięsny poniedziałek”) przekonuje do odrzucenia mięsa, którego sam nie je już prawie 40 lat. Oprócz przepisów w książce znajdziemy garść praktycznych informacji o jarskim menu i zdrowotnych korzyściach płynących z jedzenia warzyw i owoców!

Na kartach książki znajdziemy ulubione dania wegetariańskie nie tylko jej autora. Swoje przepisy umieściły w niej inni znane osobowości takie jak Kevin Spacey czy Gwyneth Paltrow, które wybrały dietę wykluczającą produkty pochodzenia zwierzęcego.

Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na cele kampanii „Meat Free Monday” bliskiej sercu McCartneya.

www.fit.pl