Co chwila słyszymy o nowych trendach w fitness. Jednym z nich jest Piloxing – zaskakujące połączenie pilatesu i kickboxingu
fit.pl
2011-10-26 00:00
Udostępnij
Piloxing – nowy wymiar ćwiczeń
piloxingPiloxing zdobywa coraz większą rzeszę fanów, zwłaszcza wśród hollywoodzkich cele brytów. To forma ćwiczeń idealna dla wszystkich kochających ruch, ale lubiących się również zmęczyć.

Pilates jest przeznaczony do budowania elastyczności, siły, wytrzymałości i koordynacji bez dodawania masy mięśniowej. Poprawia krążenie i pomaga wyrzeźbić i wzmocnić ciało. Połączenie pilatesu z ćwiczeniami cardio daje nowy rodzaj praktycznego i skutecznego treningu.

Piloxing to ekscytujący, nowy interdyscyplinarny program. To wyjątkowa mieszanka Pilates i boksu, pozwalająca na spalanie tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie mięśni, a także stabilizację kręgosłupa. Piloxing to doskonały sposób na dobrą zabawę.

Nowy trend fitness, w szybkim tempie znalazł fanów w całych Stanach Zjednoczonych. Piloxing jest pomysłem szwedzkiej tancerki i trenerki gwiazd Viveci Jensen. Jak podkreśla pomysłodawczyni – piloxing jest dla każdej kobiety, ma pomóc jej osiągnąć elegancję i seksapil, a dzięki temu widzieć siebie w różowych barwach.

Piloxing łączy w sobie moc, szybkość i zwinność boksu z elastycznością Pilatesu. Do tego wszystkiego dodajemy seksowne ruchy taneczne i mamy pełny obraz nowego trendu fitness.

Godzina ćwiczeń piloxingu pozwala spalić 500-900 kalorii! Przyspieszone spalanie kalorii nie jest jedyną korzyścią jaka płynie z ćwiczenia Piloxingu. Regularne sesje pozwalają poprawić szybkość, elastyczność, wytrzymałość, zwiększając poziom energii. Piloxing to doskonały sposób na efektywne odchudzanie, ujędrnianie ciała i wzmacnianie rdzenia. Ćwiczenia poprawiają również pewność siebie i podnoszą poziom serotoniny.

Motto nowego trendu brzmi: „Elegancki, Seksowny, Mocny”. Każde z tych słów odwołuje się do inne części rutynowego treningu. Elegancki odnosi się do wzmocnienia ciała i poprawy sposobu poruszania. Seksowny odwołuje się do poprawy wyglądu i wykonywanych ruchów. Mocny głównie odwołuje się kickboxingu, który prostuje ciało, a oprócz tego pomaga uczyć się siebie techniki obrony.

Co daje piloxing? Poprawia elastyczność postawy, perfekcyjnie kształtuje poszczególne mięśnie ciał, a dzięki równoważonym ćwiczeniem pilates poprawia i modeluje sylwetkę.

www.fit.pl