fit.pl mobile logo

Plakaty motywacyjne – akcent, którego nie może zabraknąć w siłowni

Siłownia to miejsce, w którym nie tylko ćwiczymy. To także przestrzeń, w której walczymy ze swoimi słabościami, marazmem czy niechęcią do wysiłku. Choć naszym celem jest uzyskanie wysportowanej sylwetki, jednocześnie kształtujemy nasz charakter i budujemy pewność siebie, udowadniając, że jesteśmy w stanie zrealizować swoje postanowienia, jeśli tylko tego chcemy. Czasami jednak potrzebujemy bodźca, by nie zatrzymać się w drodze do sukcesu. Mogą być nim motywujące plakaty, które będą nam dodawać sił podczas wyczerpujących ćwiczeń

Gdy rozpoczynamy naszą przygodę z siłownią, jesteśmy pełni energii i mamy wrażenie, że nic nie jest w stanie nas powstrzymać na drodze do uzyskania wysportowanego ciała. Z czasem może się jednak okazać, że wysiłek jest cięższy, niż przewidywaliśmy, a ćwiczenia nie zawsze tak interesujące, jak myśleliśmy. Wówczas stopniowo będzie nas opuszczać pozytywne nastawienie i siła, by regularnie przychodzić na treningi i dawać z siebie 100%.

Oczywiście wszystko zależy od nas. Jeśli stwierdzimy, że to dla nas zbyt wiele lub efekty nie są tak satysfakcjonujące, jak miały być, nikt na siłę nie będzie nas trzymać na bieżni. Istnieje jednak świetny sposób, by rozbudzić w ćwiczących zapał do jeszcze intensywniejszego wysiłku. Każdy właściciel siłowni powinien zainwestować w przyciągające wzrok plakaty motywacyjne.

plakat-motywacyjny

Dlaczego? Na to pytanie odpowie nam ekspert z portalu Redro.pl:

- Odpowiedni wystrój wnętrza to znakomite narzędzie, żeby pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie czy nastrój. I nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne czy modowe. Doskonale ilustrują to plakaty motywacyjne. Siłownia to miejsce, w którym powinniśmy się skupić przede wszystkim na ćwiczeniach. Może się jednak okazać, że mamy chwilowy kryzys lub ogarnęło nas zmęczenie. Wówczas trudno znaleźć w sobie siły, by dalej podnosić sztangi czy biegać na bieżni. Jeśli jednak pojawi się bodziec, nasz entuzjazm wróci na właściwe tory. Może nim natomiast być zagrzewające do wysiłku hasło lub cytat o pozytywnym przesłaniu. Wówczas przypomnimy sobie, po co tu jesteśmy i do jakiego efektu dążymy.

Zaletą takich ozdób jest to, że zamówimy je w sklepie internetowym bez wychodzenia z domu, a sam montaż zajmie nam dosłownie kilka minut. Efekty natomiast będą długotrwałe i przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Motywująca typografia

 

Zaczniemy od propozycji, które od kilku już sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością w świecie aranżacji wnętrz. Są to typograficzne plakaty, czyli ozdoby z napisami. Choć ich treść może być najrozmaitsza – od filozoficznych cytatów po zabawne powiedzenia -– my skupimy się na motywujących hasłach, które nadają się wprost idealnie do ozdobienia siłowni. Nieważne, czy będą w języku polskim, czy angielskim, ważne, by przykuwały uwagę i zmieniały nasze nastawienie. Mogą się na nich znaleźć same tylko napisy drukowaną czcionką, która rzuca się w oczy od razu po wejściu na salę, lub mogą przedstawiać ikonografikę łączącą rysunek z motywującym hasłem. Nie musimy także ograniczać się do jednego tylko plakatu. Jeśli sala do ćwiczeń jest przestronna, zawieśmy kilka wzorów. Plakaty możemy także umieścić w hallu, przebieralni, a nawet w łazience.

Jakie cytaty mogą się znaleźć na naszych dekoracjach? Oto kilka propozycji, które wybrał dla nas ekspert z Redro.pl:

 • Go hard or go home,
 • You can do it,
 • Slow progress is better than no progress,
 • Never give up,
 • Pain is temporary – pride is forever,
 • Winners don’t wait for chances, they take them.
 • Wzór do naśladowania

Plakaty motywacyjne to jednak nie tylko typograficzne wzory. Choć odpowiednie hasła mogą momentalnie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wpłynąć na nasze samopoczucie i nastawienie, to nie są jedynym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować do siłowni. Innym, równie praktycznym pomysłem, są wizerunki wysportowanych ludzi. Dlaczego takie przedstawienia okażą się dobrą propozycją? Na to pytanie odpowie nam ekspert:

- Większość z nas jest wzrokowcami. Gdy coś zobaczymy, łatwiej nam jest to przyjąć do świadomości i realnie się do tego odnieść. Właśnie dlatego warto umieścić w siłowni przedstawienia ćwiczących, wysportowanych kobiet i mężczyzn, którzy będą stanowić swego rodzaju wzór do naśladowania. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wybrać dwa zupełnie różne rozwiązania. Pierwszym są kolorowe fotografie, na których ćwiczący mają sportowe, neonowe ubrania. Taki akcent w sali ożywi przestrzeń i sprawi, że siłownia będzie bardziej wyrazista. Drugim pomysłem są natomiast eleganckie, czarno-białe fotografie. Ich zaletą jest nie tylko ekskluzywny charakter, ale także to, że będą się znakomicie prezentować w nowoczesnym wnętrzu.

plakat-motywacyjny3_1

Oprócz profesjonalnego sprzętu i stroju tym, co jest nam niezbędne na siłowni, jest motywacja. Bez niej nie wytrwamy w regularnych ćwiczeniach i prędzej lub później zrezygnujemy z przychodzenia tutaj. By nie poddać się w drodze do upragnionego celu, warto mieć naokoło siebie bodźce, które będą nas zagrzewać do walki. Plakaty motywacyjne sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl