fit.pl mobile logo

Przewodnik po zajęciach tanecznych w klubie fitness

Od zawsze fascynował mnie taniec, lekkość ruchu, gracja i umiejętność tworzenia zachwycających choreografii. Jak zapewne wielu z Was stanęłam niegdyś przed drzwiami fitness klubu, zastanawiając się, na jakie zajęcia się zapisać. Podstawowe czy zaawansowane, te bardziej taneczne czy aerobowe i czym się w ogóle różnią te lekcje o skomplikowanych i tajemniczych nazwach?
Mam nadzieję, że poniższy „przewodnik” wprowadzi Was do świata tańca w klubie fitness, będzie Wam się łatwiej w nim odnaleźć i dobrać odpowiednie dla siebie lekcje.

Taniec to jedna z najstarszych form aktywności.

Belly DancerHistoria tańca sięga czasów powstania ludzkości. To „modlitwa nóg” i niezwykła forma przekazywania emocji. Taniec od dawna służył zarówno integracji jak i ukazaniu swojej indywidualności, przekazywaniu takich uczuć jak miłość i radość, oraz smutek czy gniew. Każdy z nas odnajduje się w tańcu inaczej i inaczej się przez taniec wyraża. Ile tancerzy tyle osobowości tanecznych, ile tańców tyle różnych możliwości do odnalezienia własnego stylu.
Taniec pojawia się od dawna w wielu różnych sferach działalności człowieka, m.in. jako taniec religijny, jako forma terapii (choreoterapia), jako dyscyplina sportu, czy forma po prostu rozrywki oraz, co nas najbardziej interesuje, jako forma zajęć ruchowych , która niesamowicie pomaga nam poprawić kondycję fizyczną i nasze samopoczucie.

Odkąd taniec pojawił się w klubach fitness na dobre urozmaicił ofertę, jaką sprzedajemy z powodzeniem naszym klientom. Wśród oferowanych zajęć można odnaleźć zarówno lekcje proste, jak i te bardziej zaawansowane. Możemy wśród nich wybrać lekcje aerobowe, prowadzone przede wszystkim przez wykwalifikowanych instruktorów fitness oraz te typowo taneczne, prowadzone przez tancerzy i nauczycieli tańca. Ponieważ świat tańca w dużym stopniu przeniknął do świata fitness, w ofercie naszego klubu możemy odnaleźć obie te formy zajęć.

Jedną z najprostszych form wśród zajęć tanecznych jest Dance Aerobik. To wspaniały początek dla nauki prostych kroków i niezbyt skomplikowanych ruchów. Dance Aerobik to lekcja w trakcie której jest budowana choreografia wykorzystująca podstawowe elementy różnych stylów m.in. salsy, samby, cha-cha, rumby, tanga, afro oraz form bardziej nowoczesnych jak hip-hop czy house. Elementy tańców są wplatane pomiędzy proste kroki aerobiku, przez co łatwo przyswajamy sobie cały materiał i w zupełnie naturalny sposób uczymy się podstaw z różnych dziedzin tańca, a przy okazji świetnie się bawimy!

Kolejnym etapem wtajemniczającym nas do świata tańca mogą być zajęcia dostarczające nam nie mniejszego fun’u i dużych emocji, a mianowicie Hip-Hop, Funky,Ragga, Zumba, Latino Dance, Sexy Aerobik, House Dance, Afro Dance itd. To lekcje nastawione na naukę określonego stylu poprzez różne elementy charakterystyczne dla danego tańca połączone z prostymi krokami aerobiku. Satysfakcja tym większa, ze niektóre z tych lekcji są tworzone na bazie choreografii z teledysków i w trakcie zajęć możemy poczuć się jak gwiazdy światowej sławy.

Wśród typowo tanecznych form zajęć ogromną popularność zyskały sobie m.in.: Belly Dance (taniec brzucha), Salsa, Hip-Hop, New Style, House, Dancehall i wiele innych, prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy i nauczycieli tańca stylów. Każdy z nich ma wielu swoich zwolenników.

Poniżej opis niektórych technik:
dancehallBelly Dance – bardzo kobiecy i zmysłowy styl, tańczony głównie, ale nie wyłącznie przez panie. Przeznaczony dla osób w każdym wieku. Taniec brzucha uczy płynności ruchów, uczy kokieterii, buduje w nas samoakceptację i pewność siebie, poza tym również kształtuje nasze ciało, usprawnia mięśnie, kręgosłup i uczy właściwej postawy.

Hip-Hop – styl taneczny, który powstał na początku lat 90-tych, czerpiący pomysły m.in. z funky, jazz, house. Taniec ten charakteryzuje się ogromną ilością rozmaitych ruchów, choreografie mogą zawierać elementy lockingu, dancehallu i tańców klasycznych. Zajęcia Hip-Hop niosą ze sobą niesamowitą dawkę pozytywnej energii. To wspaniała lekcja dla osób szukających mocnych tanecznych wrażeń. Każde zajęcia to ciekawa choreografia, świetna topowa muzyka i atmosfera pełna radości i zabawy!

Dancehall – taniec ten powstał na Jamajce z macierzystego stylu Reggae, który dał początek wielu różnym stylom tańca (m.in. Ragga Jam). Ponieważ „Dance hall” to określenie dużego pomieszczenia, w obrębie którego odbywają się imprezy taneczne na Jamajce, zajęcia Dancehall oddają poprzez choreografie i muzykę atmosferę panującą na tej maleńkiej wyspie na morzu Karaibskim. Poprzez energiczne i żywe kroki dostarczają nam ogromnych emocji, radości i satysfakcji.
House - taniec uliczny, który powstał w latach 70-tych w klubach tanecznych. Zajęcia znacznie poprawią naszą koordynację ruchową i kondycję fizyczną. Muzyka house, towarzysząca zajęciom, znowu przeniesie nam niezapomniane doznania.

Taniec jest ogromnie popularną formą aktywności w Polsce. Popyt na taniec ciągle rośnie, co dzieje się również za pośrednictwem mediów i znanych nam wszystkim programów tanecznych, jak „You can Dance”. W niemal każdym klubie fitness obecne są lekcje o charakterze tanecznym i dzięki temu każdy z nas potrafi odnaleźć właściwą dla siebie formę zajęć.

Jeśli jeszcze nie mieliście odwagi zajrzeć na taką lekcję pomyślcie, że połączycie przyjemne z pożytecznym. Za jednym zamachem świetny trening podnoszący waszą sprawność, koordynację i wytrzymałość oraz wspaniała zabawa przy niezwykłej muzyce pod opieką doświadczonego instruktora czy tancerza.
Życzę Wam udanej zabawy!

Agnieszka Bota
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Dominika Mazurowska

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl