Przetestowaliśmy ubrania Expedus podczas intensywnego treningu fitness. Zobacz, z jakim efektem
fit.pl
2008-04-02 00:00
Udostępnij
Przygoda z Expedusem
Z reguły kobieta dobierając garderobę, najpierw zwraca uwagę na krój, kolor oraz na to, jak wygląda w danym ubraniu, a następnie zastanawia się nad praktycznością stroju. No chyba, że jest to kobieta uprawiająca fitness. I właśnie przedstawicielką tej drugiej grupy kobiet jestem ja.
Moja przygoda z odzieżą sportową Expedus zaczęła się półtora roku temu, kiedy założyłam półgolf z tzw. „oddychającego” materiału. Używałam go jako bielizny i nosiłam bezpośrednio na gołe ciało w czasie wędrówek górskich i na nartach. Dzięki takiemu użyciu, nawet przy dużym wysiłku pot był odprowadzony ze skóry i unikałam ryzyka tzw. „przewiania”.

Kolejny stopień „wtajemniczenia” w dobór strojów sportowych osiągnęłam w momencie zafascynowania się fitnessem. Po pół roku codziennych, nawet 3-godzinnych zajęć aerobiku stwierdziłam, że odzież, którą używam w czasie treningu nie spełniała moich oczekiwań. A mowa o rozciągniętym, bawełnianym podkoszulku i zwykłych legginsach.

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu bokserki i spodni antybakteryjnych Expedus i nie mogę wyjść z podziwu. Czemu?

Ubrania sportowe tej polskiej marki są lepsze jakościowo i cenowo, niż wyroby powszechnie znanych zachodnich firm sportowych. Moim zdaniem stare, sloganowe hasło „Dobre, bo polskie!” w tym wypadku jest jak najbardziej na miejscu.

Najpierw zachwyciłam się designem kolekcji – nowoczesny, kolorystycznie wysublimowany, atrakcyjny dla oka. Topy zakładałam nawet poza salą treningową. Następnie obudził się we mnie duch praktycznej sportsmenki, więc zapytałam się sama siebie - „Jak te stroje pomogą mi w treningu?” (prócz faktu, że inne uczestniczki zajęć będą podziwiać moje ubranie;).

expedus2expedus3

Test: cztery godziny pod rząd zajęć fitness: na zmianę aerobik, ABT, pilates, step.

Wynik: z zadowoleniem stwierdziłam, że:

- koszulka na całej długości jest mokra na zewnątrz, a nie od środka, jak bywało do tej pory,

- brak podrażnień skóry wywołanych tarciem szwów,

- komfort psychiczny i radość z wysiłku.

Tajemnica odzieży Expedus tkwi w jonach srebra, zawartych we włóknach materiału. Specjalistycznie opracowana technologia produkcji pozwala na rewelacyjną przepuszczalność powietrza, odprowadzanie potu z powierzchni skóry i zapobiega rozwijaniu się flory bakteryjnej. I pewnie jeszcze wielu innych technicznych niuansach obróbki materiału, które zostawiam w gestii Expedusa, a sama biegnę na fitness.

Odzież ta przeznaczona jest właśnie dla ludzi takich jak ja – uzależnionych od aktywnego stylu życia.

Ewa Wijatkowska ( jagienkaFit )

www.fit.pl