Gwiazda muzyki pop już w dwa miesiące po urodzeniu dziecka musiała wrócić na plan The Voice, programu w którym jest jurorką. Jak wróciła do swojej sylwetki sprzed ciąży?  
fit.pl
2013-04-26 00:00
Udostępnij
Shakira schudła dzięki zumbie!
Kolumbijska artystka w ciąży sporo przytyła. Jednak po urodzeniu synka Milana, postanowiła wziąć się za siebie i zapisała się na zajęcia zumby.

- Odchudzanie się jest jedyną rzeczą, która była trochę stresująca. Wiedziałem, że muszę wrócić na plan "The Voice" już dwa miesiące po porodzie. Nie miałam czterech miesięcy urlopu macierzyńskiego, jak każda inna kobieta na ziemi. Nie chcę się skarżyć, ale to był proces pełen wyzwań. Ćwiczę zumbę, zumba świetnie na mnie działa. Nawet w czasie ciąży ćwiczyłam ją niemal do porodu - wyznała artystka w wywiadzie dla People.com

Artystka wyznała również, że zamiast spędzać czas na siłowni, woli poświęcić go na zabawę z synkiem. Zumba pozwoliła artystce zrzucić kilogramy, które przybrała w ciąży, ale również odpowiednio przygotować kondycję do treningów tanecznych, które już niedługo wznowi.

Shakira nie jest jedyna osobą, która potwierdza, że zumba jest rewelacyjnym sposobem na wyszczuplenie sylwetki. Podczas godzinnych zajęć Zumby spalimy nawet 600 kalorii  Ta forma ćwiczeń kształtuje sylwetkę oraz rzeźbi pośladki, brzuchy, nogi oraz ramiona.

www.fit.pl