fit.pl mobile logo

Sport jako oderwanie od rzeczywistości. Jakie ciekawe dyscypliny możemy wybrać?

Dzisiejszy świat nierzadko stanowi miejsce zabiegane, a słowo to jednak mało wspólnego ma z wartościową aktywnością fizyczną. Znacznie więcej w tym zabieganiu stresu, nerwów, niezdrowej konkurencji i ciągłej pogoni za pieniądzem. Warunki te, to nienajlepsze otoczenie dla człowieka, więc warto czasem opuścić tamten świat i oddać się w ręce sportu. Dlaczego? Ponieważ regularna aktywność fizyczna stanowi źródło wielu pozytywnych efektów, zarówno natychmiastowych, jak i skutków długoterminowych.

Korzyści wynikające ze sportu

Zazwyczaj większość z nas nie przepada za zmęczeniem. Ciężki dzień w pracy dający nam mocno w kość nie należy do przyjemności. Jednak nasze ciało lubi być używane i kiedy robi się to w odpowiedni sposób, wtedy nawet zmęczenie może nam sprawić radość.

Wyczerpujący, dokładny trening dla wielu jest okazją do odprężenia się, rozładowania stresu i napięć nagromadzonych w ostatnim czasie. To idealna okazja na oczyszczenie umysłu i zrobienia w swojej głowie miejsca dla nowych pomysłów.

Trening, wbrew pozorom, wyeliminować z naszego życia może ciągłe chęci udania się na drzemkę, bycie ospałym i zmęczonym nawet wtedy, kiedy przecież nic nie robiliśmy. Aktywność fizyczna poprawić może nastrój i pozwolić jaśniej myśleć, być bardziej skoncentrowanym i aktywnym.

Już same powyższe korzyści, zdaje się, stanowią wystarczającą listę zalet przemawiających za sportem. A to dopiero początek, ponieważ regularne ćwiczenia skutkować będą również profitami dla nas w przyszłości.

Dla wielu, najprzyjemniejszym i największym argumentem ZA może być fakt, że sport pozwala nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Nagromadzone pokłady tłuszczu wyeliminować możemy praktycznie każdą aktywnością fizyczną, od spacerów po parku, przez jazdę na rowerzę, aż na sportach wyczynowych kończąc.

W parze ze zdroworozsądkową redukcją wagi idzie poprawa naszej sylwetki. Odpowiedni zestaw ćwiczeń pozwoli nam nie tylko zmniejszyć tkankę tłuszczową, ale również uwidocznić i zarysować wcześniej “skrywane” mięśnie.

Sport to zdrowie nie jest tylko oklepanym frazesem. Zdanie to posiada w sobie wiele prawdy, ponieważ bezpieczne uprawianie sportu pozwoli usprawnić działanie naszego systemu odpornościowego oraz polepszyć krążenie, co przy często spotykanym, siedzącym trybie życia jest niezwykle ważne.

Motywacja - gdzie ją znaleźć?

To dla wielu największy problem na początku przygody z ćwiczeniami. Brak wystarczającej siły woli, żeby wytrwać w swoim sportowym postanowieniu. Wbrew pozorom jednak, wcale nie musi być to takie trudne. Szukając motywacji do ćwiczeń warto poświęcić chwilę nad wyborem dyscypliny idealnie dla nas, ponieważ głównie chodzi przecież o to, aby dawała nam ona przyjemność. A często nie ma nic lepszego, niż porządnie się zmęczyć uprawiając nasz ukochany sport. Możemy również skorzystać wpisując kod bonusowy totalbet i zarazić się pasją do oglądania sportu a nastepnie samemu zacząć go uprawiać. 

Osiąganie przyjemności będzie naszym motorem napędowym zapewne dopiero wtedy, kiedy już na dobre wkręcimy się w daną aktywność fizyczną. Na początku możemy zacząć od postawienia sobie kilku, będących w naszym zasięgu celów. Nie ważne, czy będzie to zrzucenie 2 kg, czy może przebiegnięcie pierwszego kilometra w życiu. Ważne jest, aby cele te były osiągalne i nie stanowiły końca naszej przygody ze sportem, a raczej dopiero jej początek.

Jakie ciekawe dyscypliny możemy wybrać?.

Bardzo ważnym aspektem jest zadanie sobie kilku pytań i szczere odpowiedzenie na nie. Czy jestem typem samotnika, czy może lepiej odnajduję się w grupie? Ciągnie mnie do wody, czy raczej wolę stały grunt pod nogami? Lubię zwiedzać okolice, czy najlepsze dla mnie domowe zacisze?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam mniej więcej wybrać sport, który odpowiedni będzie właśnie dla nas. Pójście “w ciemno” w wykupienie karnetu na basen okazać się może nietrafioną inwestycją. Jeśli wcześniej nie mieliśmy większej styczności z wodą i z tym konkretnym wysiłkiem fizycznym, zdać możemy sobie sprawę, że nie będziemy czerpać z niego przyjemności, a szkoda będzie zaprzepaścić pieniędzy wydanych na karnet. Taki obrót spraw skutecznie zniechęci nas do wszelkiego sportu.

Ważne jest więc, aby dobrze poznać siebie. Wolę nie ruszać się z domu - ćwiczenia na macie, joga czy pilates. Nie lubię siedzieć zamknięty lub zamknięta w czterech ścianach - bieganie, rower, rolki mogą okazać się idealne. Bieganie nie jest dla mnie, ale uwielbiam przebywać na świeżym powietrzu - spacer to często niedoceniana forma aktywności, a dla wielu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl