Autorka bloga Gotuj.skutecznie.tv oraz kanału kulinarnego skutecznie.tv prezentuje domowe przepisy dla zapracowanych. Szybko, smacznie, domowo Magdaleny Grzegorczyk to pozycja obowiązkowa w kulinarnej biblioteczce zabieganych i zapracowanych. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk
fit.pl
2016-03-03 00:00
Udostępnij
Szybko, smacznie domowo - recenzja
Magdalena Grzegorczyk od ponad 4 lat prowadzi Skutecznie.Tv, jeden z najbardziej popularnych kanałów kulinarnych na polskim YouTube oraz Gotuj.Skutecznie.Tv – równie popularny blog z przepisami i poradami. W tym czasie udało jej się zgromadzić wierną publiczność kilkudziesięciu tysięcy fanów, którzy chcą wraz z nią gotować domowy krupnik, piec puszystą drożdżówkę, robić domowy majonez w dwie minuty czy mini pączki w kwadrans. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą. Sztukę szybkiego gotowania i prowadzenia domu opanowała do perfekcji. Bardzo ceni czas, który poświęca rodzinie, i potrafi go zaplanować. Teraz swoje sprawdzone kulinarne przepisy na proste, smaczne i szybkie w przygotowaniu dania odkrywa przed czytelnikami.

Książka podzielona jest na 6 rozdziałów:
  • Popularne z bloga,
  • Przed pracą, czyli przepisy na śniadanie,
  • W pracy - czyli proste sposoby na przekąski i sałatki,
  • Po pracy, czyli oczywiście obiad (zupy, dania z patelni itp.)
  • Weekend, czyli gotowanie do woli, choć przecież nie cały weekend trzeba spędzać w kuchni, dlatego tutaj są porady jak szybko i skutecznie poradzić sobie z daniami pracochłonnymi
  • Spotkania towarzyskie, czyli przepisy na smaczne gotowanie w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych

Każdy przepis opatrzony jest dużym i ładnym zdjęciem, które zachęca do samodzielnego przygotowania posiłku. Przy niektórych przepisach znajdują się kody, które można zeskanować i oglądać filmy, jak je przygotować na kanale skuteczna.tv.

Książka zawiera łatwe przepisy na typowo domowe dania. Nie ma tu wyszukanych potraw, których przygotowanie zajmowałoby dużo czasu. Szybko, smacznie, domowo to pozycja dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w kulinarnym świecie lub nie lubią spędzać wielu godzin w kuchni, gdyż pracują zawodowo i są wiecznie zabiegani. Dla nich gotowanie musi być proste.

Zaletą książki jest to, że wszystkie przepisy są tak skonstruowane, że zawsze się udają. Przepisy nie zawierają również składników, kosztujących majątek.

Dodatkowo książka zawiera cenne porady dotyczące nie tylko wykonania dania, ale obchodzenia się z nimi (np dobry sposób na rozmrożenie chleba).

Szybko, smacznie, domowo to wielka pomoc dla zabieganych, a przy tym nowatorskie podejście do podziału na pory dnia i tygodnia czynią ją wyróżniającą się spośród oferty książek kucharskich na rynku.

www.fit.pl