Projekt: Zdrowe życie Michał Wrzosek - recenzja

O tym, jak zdrowo i smacznie schudnąć powstało wiele książek. Każda ma w sobie coś niepowtarzalnego, coś interesującego. Michał Wrzosek, w swojej książce, krok po kroku pomaga zbudować dobre nawyki żywieniowe, które są kluczem do uzyskania smukłej sylwetki
2019-12-10 00:00
Udostępnij
Projekt: Zdrowe życie Michał Wrzosek - recenzja

Niewłaściwe nawyki żywieniowe, zła dieta prowadzą do 11 milionów zgonów rocznie na całym świecie. W sieci znaleźć można tysiące informacji o tym, jak schudnąć i walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Jednak jak w gąszczą infromacji znaleźć te najwłaściwsze, najlepsze i najskuteczniejsze? Nie jest to łatwe zadanie.

Szukając odpowiedzi na pytanie: jak zmienić nawyki żywieniowe, by lepiej zadbać o siebie, warto sięgnąć po książkę Michała Wrzoska "Projekt: Zdrowe życie".

Projekt: zdrowe życie - o czym jest ta książka?

Jak się okazuje, na tegorocznym Europejskim Kongresie Otyłości naukowcy wzięli pod lupę wskazówki żywieniowe i treningowe publikowane przez wpływowych blogerów. Odkryli, że w ośmiu na dziewięć przypadków są one po prostu wyssane z palca.

Na każdym kroku reklamowane są coraz nowsze, wymyślne rozwiązania – detoks, diety eliminacyjne czy cudowne suplementy, które nie dość, że nie działają, to mogą być wręcz szkodliwe i psuć relację z jedzeniem.

Koniec z tym!

W tej książce Michał Wrzosek połączył rzetelną wiedzę popartą badaniami naukowymi z moim wieloletnim doświadczeniem, które przełożyło się na ponad 1000 zadowolonych podopiecznych. Przedstawiłem wszystkie kluczowe informacje o zdrowym stylu życia – wskazówki, jak jeść, jak się ruszać, ile spać i co pić.

Zbuduj dobre nawyki i poczuj się świetnie we własnym ciele – zacznij Projekt: Zdrowe życie!

Projekt: zdrowe życie - nasza opinia

"Projekt: zdrowe życie" to nie jest kolejna książka, kolejnego dietetyka, traktująca o tym, jak schudnąć. To rzetelne know how o tym, jak zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe, od czego zacząć i jak krok po kroku zmieniać swoje żywienie, by schudnąć i utrzymać wagę.

01e29888419b9936cd6a1e10276a

Michał Wrzosek swoje porady oparł na podstawie ponad 400 badań naukowych i swoim kilkuletnim doświadczeniu. Jednak nie jest to pozycja czysto naukowo - raczej popularnonaukowa, napisana przystępnym językiem. Zrozumie ją każdy i osoba, która dopiero co zaczyna swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, jak również osoba, która ma podstawową wiedzę na temat odżywiania.

Książka krok po kroku wyjaśnia jak zmienić nawyki żywieniowe, by zyskać zdrowie i szczupłą sylwetkę. Autor uczy jak właściwie komponować posiłki, by zawierały w sobie wszystkie składniki. Dodatkowo opisuje ryzyko i potencjalne negatywne aspekty związane ze stosowaniem modnych diet.

Opisuje również pięć zasad zdrowej diety, tłumaczy czym jest bilans energetyczny, podaje zalety odpowiedniego nawodnienia, a także opisuje wpływ snu i regeneracji na zdrowie.

 W prosty sposób autor pokazuje obliczanie zapotrzebowania, podział makroskładników, więc jeśli ktoś nigdy wcześniej nawet nie zwracał na to uwagi, to teraz może sam sobie wszystko obliczyć i spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Dodatkiem do książki jest aż 49 przepisów! Przepisy podzielone są na śniadania, lunchboxy, obiady, kolacje i desery. Do każdego przepisu dołączona jest informacja o liczbie kalorii, rozkładzie mikroskładników, zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika i sodu. Przepisy posiadają oznaczenie stopnia trudności oraz czas przygotowania. Przepisy zawierają w sobie ogólnodostępne produkty. Nie są wyszukane i wymyślne. Dzięki temu, każdy nawet kuchenny laik będzie mógł je przygotować.

Sięgając po książkę Michał Wrzoska nie wiedziałam tak naprawdę czego się spodziewać. Opis na tyle okładki mnie zaciekawił, dlatego postanowiłam zapoznać się z tą publikacją. Chciałam również dowiedzieć się kilku nowych rzeczy.
"Projekt: Zdrowe życie" jednak naprawdę mnie zaskoczył. To bardzo wartościowy poradnik, który nie tylko rozświetla temat różnorakich diet, ale również podpowiada jak odżywiać się zdrowo i tak, by po osiągnięciu wymarzonej wagi, nie tyć. To zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób, które się odchudzają, ale także dla tych, które po prostu chcą utrzymać swoją wagę przez długi czas.

Książka do kupienia: https://projektzdrowezycie.pl/