fit.pl mobile logo

Taniec to nie tylko buty!

Zamierzasz tańczyć i zastanawiasz się jakie obuwie wybrać. Nie zapomnij także o wygodnym i dopasowanym do Twoich potrzeb stroju. Bez względu na to czy wybierzesz sukienkę, czy spodnie, najważniejsza jest wygoda i jakość stroju  
1 latin1Bluzka i koszula?

W zależności od rodzaju tańca i charakteru tańca, należy wybrać kształt i formę bluzki czy koszuli. Bawełniane lekko za duże koszule dla kobiet pożądane są w stylu modern jazz, dla mężczyzn w standardowych tańcach królują koszule ze sztywnymi kołnierzykami.

W tańcach latynoamerykańskich mogą być rozpięte, włożone w spodnie i dość dopasowane. Koszulki i topy do tańca współczesnego mogą być lekko za duże lub dopasowane. Wolność wyboru jest w tych tańcach bardziej dozwolona.


Spodnie

Spodnie to bardzo ważny element stroju tancerza i tancerki. Powinny być wykonane z dobrej gatunkowo bawełny z dodatki em elastycznych włókien, co sprawia, że tancerz czuje luz a jednocześnie wygląda elegancko. Spodnie powinny także dobrze odkształcać się na kolanach oraz biodrach.

Także pas nie może uciskać bioder. Pas powinien być dość odporny na ruchy sylwetki tancerza podczas różnych kroków, zwłaszcza akrobatycznych. Dla pań najlepsze są spodnie bawełniane z dodatkiem elastycznych włókien, lekko dopasowane w talii i biodrach.

[-------]

fitness clothing 11Getry a może rajstopy?

Dla pań preferowane są modne w tym sezonie getry lub rajstopy. Od dawna królowały w tańcu współczesnym, teraz także przeszły do mody codziennej. Gerty spotyka się w tańcu nowoczesnym i młodzieżowym typu dancehall, hipi itp. Są nakładane na rajstopy bądź legginsy oraz zakładane na gołe nogi.

Można do nich nosić buty, baleriny, jednak najczęstszej ochraniają nagie stopy i kostki przed kontuzjami w trakcie kontaktu z parkietem.

Do tańca lepiej wybierać rajstopy bezszwowe z szeroką gumką a nawet pasem podtrzymującym brzuch. Kolory rajstop powinny być naturalne i matowe, chyba, że tancerka ma bardzo zgrabne nogi, wtedy opalizujące kolory są wskazane.


Sukienka zwiewna czy obcisła

Wszystko zależy od charakteru tańca. Sukienki w standardowych tańcach muszą płynąć wraz z tancerką, dlatego uszyte są raczej z delikatnych i lejących materiałów.

Uszyte w formie trapezu, zakończone u dołu ozdobnymi lamówkami, falbanami, piórami, cekinami, bądź koronkami. W tańcach baletowych i modern jazz sukienka zastąpiona jest skromnym body lub krótką tiulowa spódnicą.

W Tańcu latino sukienka tancerki jest bardzo kusa i obcisła, eksponująca okrągłe kształty, najczęściej z frędzelkami i cekinami, które podczas tańca falują i mienią się, zwracając uwagę na powaby ciała. Materiały muszą być elastyczne przewiewne i i efektowne. Szaleństwo kolorów i odcieni jest dozwolone.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl