fit.pl mobile logo

Za gruba na koronę Miss Meksyku

Wybory Miss Meksyku zakończyły się wielką aferą. Wszystko za sprawą pięknej Cynthi de la Vega, która we wrześniu zeszłego roku zajęła drugie miejsce w meksykańskim konkursie piękności Nuestra Belleza Mexico. Dzięki temu zyskała prawo do reprezentowania Meksyku w konkursie Miss Świata, który ma odbyć się w listopadzie
Tymczasem miesiąc temu organizatorzy Nuestra Belleza Mexico pozbawili 19-latkę korony tłumacząc to brakiem zaangażowania i dyscypliny z jej strony. „Cynthia de la Vega nie podporządkowała się zaleceniom i realizacji celów, które były ustalone na początku przygotowań. Powodem naszej decyzji jest brak poświęcenia i zdyscyplinowania – przekonuje w oświadczeniu Lupita Jones dyrektor narodowego biura Nuestra Belleza Mexico.

19 – letnia Cynthia twierdzi jednak, że pozbawiono jej korony, ponieważ nie zgodziła się przejść na restrykcyjną dietę narzuconą przez organizatorów konkursu w Meksyku. Cynthia przyznała, że na kilka miesięcy przed konkursem Miss World przybrała na wadze, jednak zaznaczyła, że nie było żadnych konkretnych wytycznych czy wymagań fizycznych, ze strony organizatorów, związanych z udziałem w konkursie.

Komentując decyzję o pozbawieniu jej korony 19-latka powiedziała, że organizatorzy konkursu w Meksyku próbowali wymusić na niej, aby straciła kilka kilogramów, nie proponując jej jednak konsultacji z dietetykiem, trenerem personalnym ani nie oferując innej pomocy, która pomogła by jej uzyskać satysfakcjonującą wagę ciała. W zamian za to dostała drogą elektroniczną "plan diety", według którego przez cały miesiąc – jak twierdzi Cynthia - miałaby jeść jedną potrawę.

Decyzja zarządu Nuestra Belleza Mexico wywołała spore poruszenie nie tylko w Meksyku. Trzeba pamiętać, że obecnie konkursy piękności są już czymś innym aniżeli tylko prezentacją kopii lalek Barbie ubranych w stroje kąpielowe. Startują w nich studentki, przyszłe prawniczki, lekarki, kobiety biznesu i powinny być traktowane jako partnerki, a nie tylko ciała.

Moim zdaniem karanie i tak pięknej kobiety za to, że przytyła parę kilogramów, bo jak twierdzi dba o swoje zdrowie, nie jest w porządku. Poza tym, jakim celom konkursu sprzeniewierzyła się Cynthia? Jej nazwisko nigdy nie pojawiło się w atmosferze skandalu, nic też nie wiadomo, by nie wywiązywała się z obowiązków miss… Tak czy owak Cynthia de la Vega tytuł straciła ale razem a odebraniem korony dziwiętnastolatce, Meksyk stracił wielkie szanse na zdobycie korony Miss World.

Ariel Hoder

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl