Trwa wielkie odliczanie do targów fitness FIT-EXPO w Poznaniu (12-14 maja 2017)! Przygotuj się na porcję wiedzy, kondycji i pierwszy zobacz nowości, które dopiero później pojawią się w Twoim ulubionym miejscu, w którym ćwiczysz na co dzień!
2017-05-08 00:00
Udostępnij
Zadbaj o swoją kondycję w Poznaniu

Moda na fitness, zgrabną sylwetkę, dobrze zbudowane ciało i zdrową dietę ciągle trwa, więc wszystko na wskazuje, że na targach FIT-EXPO 2017 pojawi się wielu miłośników i miłośniczek aktywnego stylu życia. Wydarzenie będzie dla nich prawdziwą ucztą, bo znajdą tam wszystko, od A do Z, co jest potrzebne do uprawniania ćwiczeń: sprzęt i akcesoria fitness, odzież, suplementy diety, fit-ciastka, aplikacje i wydawnictwa.

Rok temu na FIT-EXPO firma TANITA medkolsulting zbierała dane i opracowała średnie statystyki zwiedzających. Średnia wartość wskaźnika BMI wyniosła odpowiednio 21 oraz 25 dla kobiet i mężczyzn, a zawartość tkanki tłuszczowej kształtowała się na poziomie 18% dla średniej wieku 30 lat. Świadczy to o dobrej formie uczestników targów.  Już niedługo w maju, na kilku stoiskach bezpłatnie sprawdzimy skład swojego ciała.

Strój na fitness to podstawa. Musimy się dobrze czuć w rzeczach, nie mogą krępować ruchów, odprowadzać pot. Producenci  odzieży dbają nie tylko o funkcjonalność, ale zaskakują kolorami oraz  wzorami  legginsów, bluz i t-shirtów. Super, odlotowe outfity na siłownię, czy salę fitness,  najmodniejszych wzorach i kolorach wypatrzymy właśnie na targach. Ponieważ smukła sylwetka zaczyna się na talerzu, ale apetyt na słodycze nie mija, na szczęście na targach znajdziemy zdrowe odpowiedniki łakoci.

POLE SPORT

fitexpo2

W niedzielę szykuje się prawdziwe show! Powietrzne akrobacje na rurze i kole wykonywane przy muzyce przyciągną tłumy. To wszystko za sprawą pierwszych w Poznaniu i na FIT-EXPO zawodów POLE SPORT. W 8 kategoriach wystartuje 60 zawodniczek (w tym 3 mężczyzn). Poziom wydarzenia będzie wysoki, ponieważ zwycięzcy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. Atmosferę na scenie skutecznie rozgrzeją dwie prowadzące: Kasia Bigos – zawodnika pole dance, trenerka fitness, dziennikarka i m.in. mistrzyni Europy w Pole Sport oraz Anne-Marie Kot – wielokrotna mistrzyni Świata Pole Sport oraz uczestniczka programów telewizyjnych takich jak Mam Talent, Supertalent, Ninja Warrior. Patronat nad zawodami objęła WAAPA, jedna z największych federacji, zrzeszająca kraje na 4 kontynentach.

Aktywnie365

Pobyt na targach nie tylko skończy się na oglądaniu, ale również będziemy mogli aktywnie przyłączyć się do wydarzenia. Wybór miejsc do ćwiczeń będzie ogromny. Przykładowo przez trzy dni potrenujemy na Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. W tym roku program wydarzenia tworzy aż 19 szkół fitness. Do wyboru będzie 13 stref: 4 strefy AEROBIC & FITNESS, 3 strefy BODY & MIND, 3 strefy TRENERA PERSONALNEGO, 3 strefy WYKŁADOWE. Każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w Konwencji odkryje, jak różny jest świat fitness. Na Konwencji odkryjemy różnorodny świat fitnessu, bo ma on wiele nurtów, podejść do kształtowania sylwetki, budowania wytrzymałości, siły, czy elastyczności. W programie jest popularny i dynamiczny TRX, piloxing, trampoliny, kamagon ale również spokojniejsza joga czy pilates. W tym roku po raz kolejny odbędą się zajęcia PLANET DRUMS ALIVE ® dla osób na wózkach inwalidzkich. Elementy programu Konwencji skupią się również na rehabilitacji lub zapobieganiu kontuzji. Nie zabraknie też wykładów, bo zainteresowanie wiedzą z zakresu diety w sporcie i rehabilitacji jest coraz większe. Jedno jest pewne, EU4YA to niezły wycisk, który da siłę, energię i witalność. (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne, a do końca kwietnia prowadzona jest rejestracja on-line, po tym terminie karnety dostaniemy w dniu wydarzenia).

fitexpo4

Trampoliny biją rekordy popularności, dlatego jeśli je pokochaliśmy, w sobotę, 13 maja na FIT-EXPO poskaczemy wraz z innymi podczas Akademii PowerJump! Do przejścia (przeskoczenia) będą aż trzy poziomy trudności: PowerJump basic, PowerJump soft oraz PowerJump strong. Taki trening grupowy poprawi nastrój i doda jeszcze więcej energii (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).


Pokazowe treningi, modne ciuchy

FIT-EXPO będzie miejsce, na którym odkryjemy nowe doznania w fitnessie. Dołączając do pokazowych treningów przygotowanych przez wystawców wypróbujemy nowych treningów, na najnowocześniejszym sprzęcie.

FIT-EXPO dla prawdziwych zawodowców

Według najnowszego raportu „European Health & Fitness Market Report 2017” opracowanego przez Deloitte Niemcy oraz EuropeActive w Polsce mamy 2560 klubów w Polsce. Cały czas pojawiają się nowe miejsca do ćwiczeń, ale też zamykają inne. Pod koniec 2015 r. było ich 2520.

Nie bez powodu FIT-EXPO jest również miejscem, gdzie wszyscy liderzy branży fitness obecni w Polsce zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tego segmentu rynku profesjonalistom: menedżerom,  właścicielom klubów fitness, siłowni, stref fitness w hotelach czy ośrodkach SPA. Prezentowane na targach FIT-EXPO nowości sprzętowe niedługo pojawią się w klubach fitness. Dla tej grupy odbiorców przygotowano Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje, bo przed właścicielami obiektów stoi duże wyzwanie związane np. z utrzymaniem klientów, zapełnieniem klientami w klubach fitness w najmniej popularnych godzinach, czy zwiększeniem rentowności. Wydarzenie merytoryczne oprócz wymiany doświadczeń, ma wskazać kierunki, w których powinni podążać menedżerowie w tej branży. Targi ułatwiają nawiązywanie kontaktów i w tym roku powstało narzędzie – Biznes Planner, dzięki któremu szybko i w prosty sposób  profesjonaliści umówią się na spotkanie z wystaw