"Piekielny" kucharz udowadnia, że można gotować zdrowo nie rezygnując z rozkoszy podniebienia
fit.pl
2009-02-11 00:00
Udostępnij
Zdrowa kuchnia  Gordona Ramsaya
Szef renomowanych restauracji w Londynie, Nowym Jorku i Paryżu, znany z programu „Piekielna kuchnia Gordona Ramsaya” nie ukrywa, że zdrowa kuchnia może być także piekielnie smaczna.
Teoria Ramsaya jest prosta – podstawą zdrowego odżywiania jest wybór odpowiednich produktów. Nie polega to jednak tylko na wyborze najchudszych kawałków mięsa, czy też zmniejszeniu ilości tłuszczów, które spożywamy – czytamy we wstępie „Zdrowej kuchni”.


Bo gotowanie to dla prowadzącego „Piekielnej Kuchni” to przede wszystkim sztuka, która nie może obejść się bez masła i śmietany. Nawet ich małe ilości zmieniają smak. Nie rezygnuje też z często pomijanych w dietetycznej kuchni smażenia, grillowania czy duszenia.


W „Zdrowej kuchni” znajdziesz 125 przepisów na wyśmienite potrawy, które oprócz tego, że są pyszne i wyglądają smacznie, to jeszcze wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Przygotowując dania proponowane przez Ramsaya dobrze wprowadzić w życie jego złotą zasadę – korzystaj z produktów, które w miarę możliwości rosły nie dalej niż 150 km od twojego miejsca zamieszkania. Wtedy masz pewność, że zawsze są świeże.

www.fit.pl