Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego

Akcja tej książki toczy się tam, gdzie trzymasz rower. Żeby wczuć się w fabułę, będziesz potrzebować kluczy imbusowych, kombinerek, śrubokrętów i oliwki do łańcucha. A bohaterem tej książki jesteś Ty sam
fit.pl
2011-04-13 00:00
Udostępnij
Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego
 
 

sztuka serwisowania roweru gorskiego250


Niezależnie od tego czy twój rower górski od lat stoi zakurzony w piwnicy czy co weekend zabierasz go w leśne ostępy – możesz uczynić z niego doskonale sprawną, nienagannie działającą maszynę.

Nie wiesz jak? Boisz się dotknąć tych skomplikowanych części? Co może siedzieć w amortyzatorze? Jak działa hamulec tarczowy, a jak manetka zmiany biegów? Jak wymienić linkę? Po co są śrubki w przerzutce i dlaczego te kółeczka tak zabawnie piszczą? Słowo „stery” kojarzy Ci się z samolotem, a „suport” z kiepską kapelą przed właściwym koncertem? Jesteś przekonany, że twój rower może naprawić, wyregulować i przesmarować jedynie mechanik-specjalista w warsztacie rowerowym? Za spore pieniądze, oczywiście…

Opamiętaj się! Rower to nie kobieta, bez problemu możesz nad nim zapanować. Musisz mieć tylko dobrego przewodnika. A Lennard Zinn jest mistrzem w tej sztuce.

Ponad 360 rysunków przedstawiających budowę oraz serwisowanie każdej części w rowerze górskim. Dokładne instrukcje, krok po kroku wyjaśniające wykonanie poszczególnych czynności. Wszystko opisane w sposób prosty, „łopatologiczny”, czasem aż do przesady. Z pewnością nie będziesz mieć wątpliwości jak należy wykonać m.in.:
  • Konserwację łańcucha;
  • Regulację hamulców;
  • Demontaż i serwisowanie pedałów, suportów, piast, przerzutek;
  • Regulację i serwisowanie amortyzatorów;
  • Odpowietrzanie hamulców tarczowych oraz prostowanie tarcz;
  • Balansowanie amortyzatorów w rowerach full susspension;
  • Instalację sterów;
  • Jak wybrać i dopasować dla siebie rower.

Znajdziesz tu każde zagadnienie związane z mechaniką roweru górskiego: od kierownicy po hak przerzutki, od siodełka po przednią piastę. Od rozwiązań sprzed lat – regulacja hamulców typu cantilever czy suportów na konusach, po najnowsze rozwiązania – manetki Dual Control, opony bezdętkowe, zintegrowane mechanizmy korbowe.

Jeśli posiądziesz tę książkę, rower przestanie być dla ciebie tajemniczym, skomplikowanym mechanizmem. Zrozumiesz jak działa każda jego część. Będziesz wiedział jak ją rozłożyć, złożyć, przeczyścić, naprawić i zainstalować z powrotem. Jeśli złapiesz rowerowego bakcyla, zrobisz to samodzielnie i z przyjemnością.

www.fit.pl