Najzdrowsze soki w twojej kuchni – Wyciskarka do soków Sana

Gdyby soki produkowane były tak, jak przedstawiają to reklamy, to jabłka spadałyby z drzewa wprost do kartonu, a cytrusy wyciskałyby się same, zanim jeszcze usiądziemy do śniadania. Tak jednak nie jest. Sok w kartonie, ten, po który sięgamy w sklepie, przeszedł już długą drogę – zdążył zwiedzić sortownię, przetwórnię, rozlewnię, ciężarówki hurtowników i sklepowe magazyny. W międzyczasie przeszedł również zapewne kilka zaawansowanych procesów technologicznych, których celem było „poprawienie” jego smaku, koloru i wydłużenie przydatności do spożycia. Czy taki sok to rzeczywiście „sok 100%”, jak informuje nas etykieta? 
fit.pl
2016-02-15 00:00
Udostępnij
Najzdrowsze soki w twojej kuchni – Wyciskarka do soków SanaZapewne nie. Spośród dostępnych w handlu soków soki jednodniowe najbardziej zbliżone są do ideału – czyli świeżego soku wyciśniętego z owoców. Strata witamin i składników odżywczych jest tu stosunkowo najmniejsza. Nawet jednak takie soki – choć zdecydowanie droższe od konkurencji – poddane są pewnej obróbce technologicznej. Z pewnością odległe od ideału są natomiast popularne soki wytworzone z koncentratu owocowego, szczególnie gdy dodatkowo są one dosładzane cukrem lub chemicznymi słodzikami. I one również reklamowane są jako „sok 100%”.
Tylko w jednym wypadku możemy uniknąć wątpliwości, czy nasz sok jest „stuprocentowy” - stuprocentowo zdrowy i dostarczający naszemu organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych. Taką pewność możemy mieć wówczas, gdy będzie to sok świeżo wyciśnięty. Dobra wiadomość jest taka, że sok tej jakości możemy z łatwością przygotować w domu.

Na rynku niedawno pojawiło się urządzenie, dzięki któremu we własnej kuchni, przy pomocy produktów wybranych przez siebie samych, możemy przygotować sok nie tylko nie ustępujący produktom sklepowym, ale wręcz znacznie przewyższający go jakością!

Tym urządzeniem jest wyciskarka do owoców i warzyw Sana EUJ-707, powstała w kooperacji dwóch liderów rynku – Omega i Eujuicers. Specjaliści obu marek połączyli swoje wysiłki po to, by zaoferować wyciskarkę, która nie tylko będzie wzorowo wypełniała swoje główne zadanie – wyciskanie soków – ale okaże się również przydatna w innych kuchennych zadaniach.  Wyciskarka do soków Sana EUJ-707 działała na zasadzie wolnoobrotowego kruszenia i miażdżenia. To ważne dlatego, że dzięki temu rozwiązaniu nie ogrzewa ona soku podczas pracy, nie dopuszczając do rozpadu cząsteczek witamin i składników odżywczych. Zachowaniu wszystkich dobroczynnych związków zawartych w owocach służy również specjalna konstrukcja wyciskarki: owoce i sok nie mają kontaktu z metalem, co zapobiega utlenianiu witamin. Więcej informacji na temat technologii działania wyciskarki do soków.
Przemyślana konstrukcja wyciskarki ma jednak dużo więcej atutów. Wyciskarka oferuje między innymi największy otwór wsadowy, który łatwo zmieści nawet większe cząstki owoców i warzyw. Z wyciskarką do soków Sana EUJ-707 nie musimy już przygotowywać owoców, krojąc je na drobne cząstki. Po zakończeniu pracy docenimy natomiast łatwość czyszczenia urządzenia: Sana została skonstruowana tak, by nie trzeba było szorować trudno dostępnych zakamarków, w których zatrzymują cię zanieczyszczenia.

Sana to jednak nie tylko świetna wyciskarka – to również pomocnik kuchenny, dzięki któremu przygotować można masło orzechowe, różne desery, w tym lody i sorbety, a nawet domowy makaron.
Wyciskarka do soków Sana EUJ-707 z pewnością nieprzypadkowo zdobyła cenną nagrodę: Laur Konsumenta 2016. Jej użytkownicy docenili jej przemyślaną konstrukcję, wielozadaniowość oraz łatwość obsługi i czyszczenia.
Szczegółowy opis wyciskarki Sana oraz innych modeli znajduje się na stronie polskiego dystrybutora firmy Eujuicers, natomiast poniżej film prezentujący możliwości, budowę i funkcje Sany EUJ-707: