Zielony booster w diecie czyli Chlorella dla aktywnych

Bycie zdrowym i wysportowanym to w dzisiejszych czasach podstawowy wymóg popkultury. Przemysł FIT wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom bombarduje nas nowymi „cudownymi” suplementami, które zdaniem producentów potrafią wszystko. Niektóre wzmacniają mięśnie, inne gwarantują dodatkową energię. Bywają takie, które zapewnią nam niespotykaną kondycję, jak również te, które sprawią, że w krótkim czasie zyskamy sylwetkę prawdziwego kulturysty. 
fit.pl
2016-01-28 00:00
Udostępnij
Zielony booster w diecie czyli Chlorella dla aktywnychNa naszą świadomość wpływają kolorowe opakowania, różnorodne czcionki i rezultaty przyjmujących je sportowców, które nie do końca sprawdzają się w prawdziwym, aktywnym życiu. Aby stworzyć sobie jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego powinniśmy pomyśleć raczej o powrocie do przeszłości i naturalnych produktów suplementujących. Przedstawicielem tej grupy jest Chlorella – mikroskopijnej wielkości, słodkowodna alga o ciemnozielonej barwie, zaliczona do elitarnego grona Superfood. Od zwykłych suplementów, znajdujących się na naszym rynku wyróżnia się 100% naturalnym pochodzeniem, piorunującym działaniem i bogactwem wartościowych minerałów, witamin oraz aminokwasów.

Chlorella

Chlorella, nazwana również super algą uzbrojona w wartości odżywcze wspomaga nasz organizm, dodaje energii i niezwykle dobrze radzi sobie w odżywianiu mięśni. Ta jednokomórkowa, mikroskopijna alga wysysa z naszego organizmu toksyny, wolne rodniki, naturalnie odkwasza i pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Obok nienasyconych kwasów tłuszczowych, peptydów, aminokwasów, glikoprotein, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, zawiera najwyższą zawartość chlorofilu ze wszystkich organizmów żywych. Ma go pięciokrotnie więcej niż pszenica, dwunastokrotnie więcej niż jęczmień i prawie dziesięć razy więcej niż lucerna. Chlorofil wzmacnia układ odpornościowy oraz stymuluje i różnicuje produkcję białych krwinek.

Zielone złoto

Chlorella to także obfite źródło żelaza oraz witamin A, B1, B2, B6, B12, C i E. Stymuluje produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu przyczynia się do większego natlenienia mięśni, co przekłada się w prostej linii na ich wzrost oraz przyśpieszenie metabolizmu. Bogata w błonnik sprzyja produkcji mikroflory jelitowej, która powoduje zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie uczucia głodu i wzmocnienie uczucia sytości. Odpowiedzialna jest również za zmniejszenie magazynowania tłuszczu. Chlorella, obok wszystkich swoich zalet, jest również bardzo silnym detoksykantem.

Przyciąga i wiąże trucizny oraz metale ciężkie (ołów, rtęć, kadm) i usuwa je z organizmu. Chlorella chroni wątrobę oraz obniża poziom cholesterolu i triglicerydów.Chlorella naturalnym dopingiem dla sportowców

Najważniejszy w sporcie jest wynik. Aby był jak najlepszy, organizm sportowca musi być w idealnej kondycji i formie. Rygorystyczne diety, zróżnicowane plany treningowe nie zawsze wyrównają zapotrzebowanie na wszystkie istotne składniki odżywcze, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej suplementacji, która będzie niezbędnym uzupełnieniem naszej codziennej diety. Chlorella jest najpopularniejszym rodzajem alg w dietetyce i suplementacji. Działa jak plaster na nasze ciało, ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i dba o nasze samopoczucie. Skomplikowany skład tej algi pozwala na regulację podstawowych procesów zachodzących w organizmie, a przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub dietetyka nie spowoduje żadnych skutków ubocznych.

W tym kontekście Chlorella wydaje się naturalnym i oczywistym suplementem diety każdego sportowca. Zapewnia organizmowi detoksykację, umożliwiając osiągnięcie w 100% swoich możliwości. Bogata w chlorofil, żelazo oraz witaminy z grupy B, wspiera produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu działa jak doping na nasz organizm. Chlorella posiada szeroki profil aminokwasowy w tym tzw. aminokwasy BCAA, wchodzące w skład białek budujących mięśnie – komentuje Mirosław Wójcik, dietetyk współpracujący z Purella Food.

Chlorella zawiera również unikatowy składnik zwany czynnikiem wzrostu CGF (Chlorella Grow Factor), bogaty w kwasy nukleinowe, które są niezbędne do budowy i prawidłowego funkcjonowania organów, naprawy i regeneracji komórek oraz ich podziału.

Ostatnie słowa na temat chlorelli

Decydując się na zdrowy tryb życia poświęcamy wiele siły i energii na bilansowanie posiłków, racjonalne i regularne odżywianie oraz wielogodzinne treningi na siłowni. Efekty naszych starań są niestety ograniczone ze względu na stałą ekspozycję na zanieczyszczenie środowiska. Ta przypadłość współczesnej cywilizacji jest faktem i chcemy tego czy nie, każdego dnia do naszego organizmu trafia wiele szkodliwych substancji. To zjawisko obciąża ustrój i obniża jego możliwości. Pobudzamy podstawowe procesy organizmu w sposób naturalny, bez użycia chemii i sztucznych stymulantów. Już 3 g chlorelli dziennie pozwolą regularnie oczyszczać organizm i zapewnić mu higieniczne warunki do rozwoju.  

www.dieta.fit.pl