Worki wodoszczelne na kajak i łódkę – co warto wiedzieć?

Na kajaku lub łódce mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje, których efektem bywa dostanie się wody do środka. Nietrudno wówczas o wywrócenie się kajaka – zwłaszcza w trudniejszych warunkach. Wybierając się na taką wyprawę, warto zatem być przygotowanym na każdą okoliczność. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu można oddać się całkowicie rozrywce bez obawy o zabrane ze sobą przedmioty.
2019-04-23 00:00
Udostępnij
Worki wodoszczelne na kajak i łódkę – co warto wiedzieć?

Zabezpieczenie bagażu – worek wodoszczelny na kajak

Worki żeglarskie wodoszczelne stanowią podstawowe wyposażenie podczas każdej wyprawy związanej atrakcjami wodnymi. Zależnie od rodzaju wyprawy może zdarzyć się, że zaistnieje konieczność zabrania ze sobą całego ekwipunku w postaci ubrań lub obuwia. W takim przypadku należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie go przed zamoczeniem, aby mieć suchą odzież na przebranie czy kolejne dni wyjazdu. Wówczas przydaje się worek wodoszczelny na kajak, do którego można zapakować wszystkie ważne przedmioty i przymocować do wodnego środka transportu. Na rynku dostępne są różnej wielkości worki wodoszczelne – 10l, 20l, 30l, 40l – dzięki czemu można dopasować ich rozmiar do swoich potrzeb i możliwości łódki. Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi na kajaki są rozmiary 10l i 20l, które są wystarczające do transportu średniej ilości rzeczy. Podczas wypraw żeglarskich, zwłaszcza kilkudniowych, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą większe worki, np. 40l lub 50l.

Worki żeglarskie wodoszczelne – ochrona rzeczy osobistych

Podczas wypraw kajakowych czy żeglarskich nie zawsze konieczne jest zabieranie ze sobą zapasowej odzieży, jednak są takie rzeczy osobiste, które trzeba mieć przy sobie na wypadek różnych sytuacji losowych. Są to między innymi dokumenty czy telefony komórkowe. Ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek wyjazd bez nich. O ile nowoczesne smartfony są odporne na zalanie i nie powinny ulec awarii podczas spływu kajakiem, to dokumenty powinny być dodatkowo zabezpieczone. Nawet niewielka wilgoć jest w tym momencie niebezpieczna. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą oferowane przez firmę Aquarius worki wodoszczelne. Podobnie wygląda kwestia zabezpieczenia aparatu fotograficznego, który wielu żeglarzy chętnie zabiera ze sobą na wyprawę.

Co wyróżnia worki wodoszczelne na kajak?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne wyposażenie. Przede wszystkim proponowane przez najpopularniejszą markę Aquarius worki wodoszczelne są wykonane z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Jest to wysokiej klasy PCW. Surowiec ten wyróżnia nie tylko odporność na wodę, ale również na nadmierne nasłonecznienie i promieniowanie UV. Worek wodoszczelny na kajak Aquarius wykorzystuje nowoczesne systemy bardzo precyzyjnych zamknięć, co jest gwarancją braku możliwości przedostania się do środka wody czy nawet wilgoci. Na uwagę zasługuje bardzo ciekawy kształt, który może dopasować się do każdych warunków.

Żeglarskie wodoszczelne worki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać produkt, który najbardziej spełnia jego oczekiwania. Popularność tego rodzaju wyposażenia rośnie z roku na rok. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena – największy worek wodoszczelny na kajak to koszt maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Coraz chętniej tego typu worki wybierane są także podczas wyjazdów na biwaki, obozy harcerskie czy pod namiot. Jest to wówczas doskonały sposób na zabezpieczenie swoich rzeczy przed możliwością zmiany warunków pogodowych.