fit.pl mobile logo

Glaca ze Sweet Noise trenuje crossfit

Piotr "Glaca"Mohamed lider zespołów Sweet Noise i My Riot jest wielkim fanem systemu treningowego crossfit i od paru miesięcy czynnie uprawia tę dyscyplinę sportu  
Crossfit - trening funkcjonalny o wysokiej intensywności łączący ze sobą elementy gimnastyczne, olimpijskie podnoszenie ciężarów i ćwiczenia kondycyjne. To hasło ostatnio pojawia się na ustach wielu osób szukających nowych form ćwiczeń poprawiających sprawność całego ciała.

"Kiedy dwa lata temu postanowiłem wrócić na scenę z My Riot chciałem doprowadzić swoją kondycję i sprawność na najwyższy możliwy poziom. Chciałem dać fanom jeszcze mocniejsze show niż to które oferowałem ze Sweet Noise. Żeby grać 2 h koncerty potrzebuję dużej wydolności i wybitnej sprawności. Próbowałem różnych form treningu aż w końcu w sieci trafiłem na hasło crossfit. Właściwie od razu zrozumiałem że to jest to czego szukam: intensywność, dynamika, różnorodność, siła, kondycja, wola walki i pokonywanie własnych słabości. Trzy miesiące temu zacząłem trening z certyfikowanym trenerem pierwszego stopnia i czynnym zawodnikiem CF jakim jest Martyna Krysiak. W tej chwili ćwiczę 6 dni w tygodniu. Uczę się techniki podnoszenia ciężarów, ćwiczeń gimnastycznych, pracuję nad siłą i kondycją. Jednak to co mnie naprawdę pasjonuje w crossficie to kształtowanie psychiki, siły woli, determinacji i odwagi. To jest bez wątpienia ciężki i naprawdę różnorodny trening, ale pokonywanie jego kolejnych szczebli i wtajemniczeń daje totalną satysfakcję i pewność siebie. Jestem zawodnikiem crossfit." - podkreśla Glaca. 

Martyna Krysiak (czynna zawodniczka CF i certyfikowany trener CF pierwszego stopnia) - "Crossfit zapewnia rozwój na wielu płaszczyznach. Oprócz dotykania różnych obszarów fizyczności, niesie ze sobą wzrost świadomości tego, jak ważne są programowanie oraz kontrola treningu, a przede wszystkim jego poprawna technika. Poprzez połączenie tak wielu, wymagających dyscyplin sportowych w jeden program treningowy, staje się on bezpieczny tylko pod okiem dobrze wykwalifikowanej osoby, dbającej o odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń oraz ich intensywność. Ważna jest szczegółowa nauka poszczególnych ruchów i stopniowe przechodzenie do tych trudniejszych. Zazwyczaj zostaje to pominięte w treningach obwodowych, często mylnie nazywanych w klubach fitness crossfitem. Zachowując jednak jego wszystkie domeny, jest on efektywnym, bezpiecznym, a przede wszystkim przystępnym programem treningowym dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania sportowego." www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl