fit.pl mobile logo

Jak złagodzić urazy powstałe podczas ćwiczeń?

Regularnie trenujesz aerobic? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem? Musisz pamiętać, że wysiłek fizyczny zawsze może wiązać się z urazami.  
Zwłaszcza, gdy wybierzesz forsowne ćwiczenia, które nie są dopasowane do Twojej kondycji lub zapomnisz o odpowiedniej rozgrzewce. Na szczęście, możliwość urazów można zminimalizować stosując odpowiednie preparaty, a skutki powstałych już kontuzji złagodzić. Jak to zrobić?

Aerobic – najczęstsze kontuzje

Z ćwiczeniem aerobicu najczęściej wiążą się urazy w stawie skokowym oraz całej stopie. Wiele osób narzeka na ból wewnętrznej krawędzi stopy. Taki objaw może wiązać się z zapaleniem powięzi podeszwy. Uraz ten powstaje wskutek zbyt dużego obciążenia podeszwy podczas skomplikowanych układów. Podobne podłoże ma ostroga pięty. Powstaje ona wskutek okładania się wapnia na pięcie. Nie jest to typowy uraz, ale wynik długotrwałych ćwiczeń bez uprzedniego rozciągnięcia mięśni.
Źle dobrane do ćwiczeń obuwie, może zaś prowadzić do zapalenia kości trzeszczkowatych. Podobne podłoże mają złamania tych kości. Kontuzja jest wynikiem szybkiego marszu w biegu lub energicznego tupania podczas ćwiczeń.

 

Treningi aerobicu mogą powodować również:

- zapalenie mięśni piszczelowych i strzałkowych, które zlokalizowane są w podudziu
- zapalenie ścięgna Achillesa
- ból łydek
- złamana kości w śródstopiu

Jak uniknąć urazów?

Urazy podczas aerobicu najczęściej są spowodowane źle dobranym obuwiem, niedobrym podłożem do ćwiczeń oraz brakiem rozgrzewki. Za zapalenie mięśni strzałkowatych i piszczelowych w podudziu, odpowiada brak rozciągnięcia mięśni przed treningiem. Podobne podłoże ma zapalenie ścięgna Achillesa. Aby uniknąć tych urazów, należy wykonać ćwiczenia, które rozluźnią, rozciągną oraz rozgrzeją mięśnie w obrębie łydek oraz ud. Mięśnie podtrzymują również stawy, dlatego efektem źle dobranej rozgrzewki mogą być zwichnięcia kostek.

Jakie specyfiki rozgrzeją i rozluźnią mięśnie?

Trenerzy fitness polecają nie tylko odpowiednie ćwiczenia rozciągające, ale także stosowanie środków farmakologicznych, które pobudzą krążenie krwi, rozgrzeją i rozluźnią system mięśniowy nóg. Doskonale sprawdzi się Maść Niedźwiedzia, która wykazuje naturalne właściwości rozgrzewające. W jej składzie znalazły się zioła i inne składniki naturalnego pochodzenia. Dzięki, temu bez obaw można ją stosować przed każdymi zajęciami fitness.

Delikatne właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe wykazuje Maść Niedźwiedzia „naturalna siła i grzanie”. Gdy zależy nam na silniejszym rozgrzaniu mięśni, możemy wybrać Maść Niedźwiedzią „silne grzanie”.Obie maści rozgrzewają nie tylko mięśnie, ale także stawy, co szczególnie ważne jest podczas forsownych ćwiczeń fitness. Maść Niedźwiedzia pomoże zapobiec:

- zapaleniu mięśni piszczelowych
- zapaleniu mięśni strzałkowych
- zapaleniu ścięgna Achillesa
- zwichnięciom stawów

Jak złagodzić efekty urazów?

Bóle łydek i rozwój zapalenia ścięgna Achillesa pomogą nam złagodzić preparaty chłodzące. Polecane są one także przy zwichnięciach stawów, naciągnięciu mięśni. Doskonałym środkiem tego typu, który jest dostępny bez recepty, jest Maść Niedźwiedzia „polarny lód”. Preparat intensywnie chłodzi obolałe mięśnie, co zmniejsza ból. Maść obkurcza również naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiega pojawieniu się obrzęków.


 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl