fit.pl mobile logo


Fitness Gladiator – aktywność dla twardzieli

Fitness podobnie jak inne dziedziny życia podlega ciągłym przeobrażeniom i unowocześnianiu. W ostatnich latach uczestnicy zajęć fitness poszukują nowych wyzwań i oczekują ciągłego uatrakcyjniania form ruchowych
Popularne stało się łączenie wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych w celu urozmaicenia zajęć. Jako były zawodnik, wieloletni trener judo i instruktor fitness również staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczestników moich treningów. Na podstawie wielu obserwacji, badań rynku, trendów międzynarodowych zrodził się pomysł połączenia znanych, tradycyjnych sportów walki jak: boks i judo z trójbojem siłowym i stworzenia nowej dyscypliny pod nazwą „Fitness Gladiator”.

Biorąc pod uwagę , że nieodzownym elementem przygotowawczym każdego fightera jest trening siłowy, a takie konkurencje jak wyciskanie sztangi leżąc, przysiady ze sztangą, martwy ciąg wchodzące w skład trójboju siłowego są podstawowym zestawem ćwiczeń, należy uznać takie połączenie za zupełnie naturalne.

Do tego dochodzi współczesny trend do konfrontowania się w walce przedstawicieli różnych dyscyplin, w tym także dyscyplin o charakterze siłowym czego przykładem jest udział Mariusza Pudzianowskiego w walkach Mixed Martial Arts (MMA).

Moja wizja treningów Fitness Gladiator wygląda w ten sposób, że każdą jednostkę treningową należy podzielić na dwie części:
w pierwszej, oprócz tradycyjnej rozgrzewki można zastosować elementy techniczne sportów walki i sparingi,
w drugiej trzy konkurencje trójboju siłowego: wyciskanie, przysiad i martwy ciąg.

[-------]

Taki trening powinien trwać ok. 120 min. i mogą w nim uczestniczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni, ale moim zdaniem powinien nastąpić rozdział grup pod względem płci.

Oczywiście dla potrzeb fitness można dowolnie modyfikować tę konfigurację poprzez dodawanie lub odejmowanie elementów sportowych, zachowując przy tym ideę połączenia treningu walki z siłownią i zachowaniu zasady wszechstronności. Z powodzeniem stosuję już tego rodzaju zajęcia na bazie Towarzystwa Sportowego Gwardia Opole, z którym współpracuję.

Nie mniej jednak Gwardia Opole przede wszystkim specjalizuje się w judo jako dyscyplinie wiodącej i jest zawodową organizacją w tym zakresie posiadającą uznaną markę i wielkie tradycje. Dlatego poszukuję na terenie całego kraju klubów fitness i innych ośrodków sportowych, które byłyby zainteresowane wprowadzeniem Fitness Gladiator do swojej działalności.

Bardzo chętnie podejmę się koordynacji tego projektu. Mogę obiecać duże zainteresowanie młodych ludzi takim rodzajem aktywności ruchowej. Ponadto w mojej wizji jest również przewidziana rywalizacja sportowa w tej nowej dyscyplinie. Na pewno cieszyłaby się ona wielkim powodzeniem wśród kibiców, a co za tym idzie mogłaby także zainteresować sponsorów. Zawody odbywałyby się na zasadzie dwóch konkurencji rozgrywanych w ciągu dwóch dni z podziałem na kategorie wagowe.

W pierwszym dniu odbywałby się turniej wybranych lub połączonych sportów walki, a w drugim dniu zawody trójboju siłowego. Do klasyfikacji zaliczałyby się punkty zdobyte za poszczególne konkurencje, preferując przede wszystkim wszechstronność zawodniczek i zawodników. Nie wyklucza to jednak dekorowania zwycięzców poszczególnych konkurencji osobno i klasyfikacji generalnej razem co wzmocniłoby rywalizację. Wszystkich zainteresowanych współpracą proszę o kontakt.


Bartłomiej Cybruch

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl